Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Bite” turpina strauji attīstīt 4G+ tīkla tehnoloģijas0

Publicitātes foto.

Turpinot attīstīt tīkla infrastruktūru, mobilo sakaru operators “BITE” līdz šā gada beigām plāno ar 4G+ tehnoloģiju aprīkot 40% uzņēmuma bāzes staciju, informē uzņēmumā.

Šobrīd “BITE” tīklā darbojas 370 bāzes stacijas, kas atbalsta 4G+ tehnoloģiju, un līdz gada noslēgumam tā tiks integrēta vēl 33 bāzes stacijās visā Latvijā.

Tas ir likumsakarīgs solis, gatavojoties 5G tehnoloģijas ieviešanai.

Pieaugot tehnoloģiju nozīmei iedzīvotāju ikdienā, palielinās arī prasības pret mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējiem – līdztekus kvalitatīviem balss sakariem, cilvēki vēlas konstantu pieeju stabilam un ātram mobilajam internetam ar plašu pārklājumu. To īpaši veicinājis arī augstais video satura patēriņš mobilajās ierīcēs.

Kopsummā šī gada laikā BITE ar 4G+ tehnoloģiju plāno aprīkot 87 uzņēmuma bāzes stacijas.

Salīdzinot ar 4G tehnoloģiju, 4G+ būtiski palielina tīkla jaudu un kapacitāti, vienlaikus nodrošinot zemāku latentumu un iespēju apkalpot lielāku datu plūsmu. Proti, 4G+ mobilo sakaru tīkla teorētiskais ātrums ir par 30% lielāks un var sasniegt pat 225Mb/s.

Ja 4G tehnoloģija sniedz iespēju lejupielādēt filmu 1.5 GB apmērā nepilnu 4 minūšu laikā, tad izmantojot 4G+, tās lejupielādēšanai būs nepieciešamas vien nedaudz vairāk kā divas minūtes.

“Tīkla infrastruktūras attīstība ir prioritāte, tāpēc ik gadu ieguldām aptuveni 10% no apgrozījuma mobilo sakaru tīkla attīstībā. Šogad tā jaudu plānots palielināt par 53%, tostarp pilnveidojot tīkla veiktspēju ar 4G+ tehnoloģiju. Praksē tas, pirmkārt, nozīmēs iespēju izmantot ievērojami ātrāku un jaudīgāku mobilo internetu. Tas vienlaikus ir solis pretim 5G tehnoloģijas ieviešanai, kas ir viens no galvenajiem mūsu tīkla attīstības mērķiem tuvākajā nākotnē,” stāsta “BITES” tīkla inženieris Aleksandrs Belajevs.

Viņš uzsver, ka tā dēvētās “G” tehnoloģijas šobrīd neizslēdz viena otru, gluži pretēji – katra nākamā papildina savu priekšteci ar jaunām jaudas, kapacitātes un latentuma iespējām. Turklāt tirgū aizvien ir daļa klientu, kas izmanto mobilo sakaru pakalpojumus, kuru nodrošināšanai nepieciešams, piemēram, tikai 3G tīkls, kas šobrīd ir būtisks balss zvanu nodrošināšanai.

Ieviešot 5G, 4G un 4G+ tīkli tik drīz neizzudīs, jo īpaši tādēļ, ka sākotnēji klientiem vēl nebūs pieejamas ierīces, kas atbalsta šo tehnoloģiju.

Šobrīd “BITE” tīklā darbojas jau 331 bāzes stacija, kas atbalsta 4G+ tehnoloģiju. Pērn ar to tika aprīkotas 277 bāzes stacijas, bet šī gada pirmajā pusgadā – 54 bāzes stacijas, savukārt līdz šī gada beigām tā tiks integrēta vēl 33 uzņēmuma bāzes stacijās – 3 no tām atradīsies Rīgas rajonā, 9 – Vidzemē, 11 – Zemgalē, 5 – Latgalē un vēl 5 – Kurzemē.

“Bite Latvija” reģistrēta 2005.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 99,085 miljoni eiro. “Bite Latvija” 100% kapitāldaļas pieder “Bite Lietuva”, kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas “Providence Equity Partners” uzņēmums.

“Bite Latvija” 2017.gadā strādāja ar 91,642 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 72,4% un bija 12,664 miljoni eiro. Kompānijas 2018.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. “Rimi” atver īpašā koncepta Express veikalu
14 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Olainfarm” ieceļ jaunu izpilddirektori. Lielākais akcionārs iebilst
15 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
“LMT” prezidents Binde: Viss attīstās tik strauji, ka dzīves laikā trīs četras reizes būs jāmaina specialitāte
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Vienīgajā kemphila ciematā Latvijā Arnis un Ieva Zundas jauniešiem sniedz māju izjūtu
9 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Turpmāk valdīs cikloni: laika prognoze 7 dienām
11 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pūce sasauc preses konferenci
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Talsos apbrīno un smejas par “meistardarbu”
8 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
REPORTĀŽA: Kā Sanktpēterburgā atvadījās no Marisa Jansona
9 stundas