Mobilā versija
+1.2°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
16. maijs, 2015
Drukāt

Dravot jāsāk ar labām saimēm un vērtīgu bišu māti (2)

Foto - Uldis MuzikantsFoto - Uldis Muzikants

Biškopību vislabāk var apgūt praksē, uzskata biškope BAIBA TIKUMA. Tāpēc viņa Cīravā izveidojusi mācību dravu, kurā var apgūt dažādas dravošanas metodes. Viena no gudrībām, kas jāielāgo kursu dalībniekiem, – bitenieks ir bišu apkalpojošais personāls, nevis otrādi.

Dienā, kad viesojamies mācību dravā, saule spīd itin spoži, taču vējš ir tik ledains un stiprs, ka stropus pat nemēģinām atvērt. Tādējādi tūliņ apgūstam vienu no svarīgākajām mācībām dravā – bitēm nevar pavēlēt, un nelabvēlīgos laika apstākļos tās ar stropos lūrētājiem izrīkosies strauji un bargi.

– Pavasarī bitēm galvenais ir siltums. Kaut gan ārā daži grādi, saimēs visu laiku ir +36 °C silts, – piekodina biteniece.

Baiba apkopj ap 80 saimju, un daļa no tām izvietotas mācību dravā. Biškopes galvenais darbības virziens jau 10 gadu ir bišu ciltsdarbs, māšu audzēšana, saimju veidošana. Viņa ir aktīva lektore un kursu apmeklētājiem vienmēr atgādina, ka dravot jāsāk ar kvalitatīvu materiālu – labām saimēm, vērtīgu bišu māti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Mums jau nevienai produkcijai nav pieprasījuma, jo cilvēkiem ir zema pirktspēja, tāpēc ka nav labi apmaksāta darba. Nazinu kāpēc mūsu bitenieki maz izmanto bišu medus augus, kā piemēram facēliju? Rapšu medu nedrīkst atstāt pa ziemu! Dabīgā vidē tagad maz medus augu, pat liepas reti kad izdala medu, jo visūr ir daudz ķīmijas. Tieši mazāk apdzīvotās nomales ir piemērotākās vietas biškopībai, protams audzējot medus augus. Lasīju, ka no viena ha facēlijas pareizi izmantojot varot iegūt 500-800 kg medus.

  2. Nu ka buutu, ja latvieshi vairaak saaktu tureet bites? Bites ir ljoti veertiigi radiijumi, jo gaadaa lai auglju koki un pat daarzu augi tiktu apputekshnjoti un mums, cilveekiem buutu ko eest. Nesen lasiiju, ka Berliinee zu plakaniem jumtiem maajsaimnieces tur bites un mana meita, kura dziivo Hamburgaa staasta par Hamburgu to pashu. Latvieshiem buutu jaanjem par piemeeru rietumu labos paradumus, nevis sliktos, kuru arii netruukst!

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (2)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+