Latvijā
Politika

“Biznesa attīstības asociācija” pērn nav varējusi atļauties izmaksāt atalgojumu Lembergam4


Aivars Lembergs
Aivars Lembergs
Foto – LETA

Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”) pērn, atšķirībā no daudziem iepriekšējiem gadiem, nav guvis ienākumus no viņa vadītās “Biznesa attīstības asociācijas”, jo organizācija pērn nav varējusi atļauties izmaksāt atalgojumu, preses konferencē izteicās Lembergs.

“Atalgojums nav tāpēc, ka, lai izmaksātu atalgojumu, vajag vairāk naudas. Bet organizācija ir un darbosies tik ilgi, kamēr to uzskatīs par vajadzīgu organizācijas biedri,” skaidroja Lembergs.

Organizācija ne vien turpinot darboties, bet tajā esot uzņemti arī jauni biedri. To, kas ir jaunie biedri, Lembergs gan neatklāja, norādot, ka tā ir privāta, nevis valsts vai pašvaldības struktūra. “Atbilstoši jaunajai direktīvai par personas datu aizsardzību es to nemaz nedrīkstu teikt,” paziņoja politiķis, apgalvojot, ka jau cenšoties ievērot jaunās regulas prasības, kas tiks piemērotas no 25.maija.

Lembergs minēja piemēru, kā “Biznesa attīstības asociācija” veicot aktīvu darbību: “Tikko es parakstīju vēstuli trim ministrijām ar ieteikumiem finanšu jomā, kas būtu jāuzlabo uzņēmējdarbības vidē Latvijā, tajā skaitā Ventspilī.”

Jau ziņots, ka Lemberga kopējie ienākumi pērn bijuši 343 998 eiro, kas ir par 209 413 eiro mazāk nekā 2016.gadā, kad atbilstoši iesniegtajai valsts amatpersonas deklarācijai tie veidoja 553 411 eiro. Lembergs pērn vairs nav saņēmis nekādu atalgojumu no “Biznesa attīstības asociācijas”, kas iepriekšējos gados viņam nodrošināja ievērojumus ienākumus, piemēram, 2016.gadā tie bija 187 819 eiro. Šajā organizācijā Lembergs ir valdes loceklis un priekšsēdētājs.

Biedrība “Biznesa attīstības asociācija” dibināta 2000.gadā. “Firmas.lv” informācija liecina, ka biedrības darbības veids ir biznesa konsultāciju sniegšana un uzņēmējdarbības koordinēšana un efektivitātes paaugstināšana. 2015.gadā biedrība strādāja ar 189 531 eiro apgrozījumu un 39 837 eiro zaudējumiem, bet 2016.gadā apgrozījums samazinājās līdz 50 031 eiro un zaudējumi pieauga līdz 167 341 eiro. Finanšu dati par 2017.gadu vēl nav pieejami.

LA.lv