Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
6. maijs, 2015
Drukāt

Biznesa inkubatoru jaunajiem uzņēmējiem papildu atbalstā būs pieejami 2 miljoni eiro

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Biznesa inkubatorā iekļautajiem jaunajiem uzņēmējiem papildu atbalstā būs pieejami divi miljoni eiro, aģentūrai BNS pavēstīja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.

Viņa informēja, ka Ekonomikas ministrija ir noslēgusi līgumu ar attīstības finanšu institūciju “Altum”, novirzot papildu divus miljonus eiro atbalstam uzņēmējdarbības sākšanai biznesa inkubatorā iekļautajiem jaunajiem uzņēmējiem – saimnieciskās darbības uzsācējiem.

Atbalsts biznesa inkubatorā iekļautajiem saimnieciskās darbības uzsācējiem būs pieejams “Altum” tā sauktās “Starta programmas” ietvaros, kas ir valsts atbalsta programma uzņēmējdarbības sākšanai.

“Līdz ar to saimnieciskās darbības uzsācēji, kas ir iestājušies biznesa inkubatorā, var saņemt aizdevumu uzņēmējdarbības uzsākšanai līdz 77 000 eiro, ar maksimālo termiņu – astoņi gadi. Papildus šiem saimnieciskās darbības uzsācējiem (tāpat kā citiem “Starta programmas” dalībniekiem) arī ir pieejamas procentu likmes subsīdijas – 70-80% apmērā,” klāstīja Urpena.

Vienlaiku viņa uzsvēra, ka inkubatoram jābūt noslēgtam līgumam ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) atbalsta programmas “Biznesa inkubatori” ietvaros.

Paredzēts, ka atbalsts biznesa inkubatorā iekļautajiem saimnieciskās darbības uzsācējiem būs pieejams līdz 2015.gada beigām.

“Starta programmas” mērķis ir saimnieciskās darbības aktivitātes paaugstināšana valstī, attīstot biznesa uzsācēju zināšanas un iemaņas, kā arī sniedzot nepieciešamo finansiālo atbalstu saimnieciskās darbības uzsākšanai.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka attīstības finanšu institūcijā “Altum” kopš šā gada 15.aprīļa ir apvienojušās Latvijas Attīstības finanšu institūcija “Altum”, Latvijas Garantiju aģentūra un Lauku attīstības fonds.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+