Mobilā versija
+1.1°C
Māra, Mārīte, Marita
Sestdiena, 25. marts, 2017
6. maijs, 2015
Drukāt

Biznesa inkubatoru jaunajiem uzņēmējiem papildu atbalstā būs pieejami 2 miljoni eiro

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Biznesa inkubatorā iekļautajiem jaunajiem uzņēmējiem papildu atbalstā būs pieejami divi miljoni eiro, aģentūrai BNS pavēstīja Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evita Urpena.

Viņa informēja, ka Ekonomikas ministrija ir noslēgusi līgumu ar attīstības finanšu institūciju “Altum”, novirzot papildu divus miljonus eiro atbalstam uzņēmējdarbības sākšanai biznesa inkubatorā iekļautajiem jaunajiem uzņēmējiem – saimnieciskās darbības uzsācējiem.

Atbalsts biznesa inkubatorā iekļautajiem saimnieciskās darbības uzsācējiem būs pieejams “Altum” tā sauktās “Starta programmas” ietvaros, kas ir valsts atbalsta programma uzņēmējdarbības sākšanai.

“Līdz ar to saimnieciskās darbības uzsācēji, kas ir iestājušies biznesa inkubatorā, var saņemt aizdevumu uzņēmējdarbības uzsākšanai līdz 77 000 eiro, ar maksimālo termiņu – astoņi gadi. Papildus šiem saimnieciskās darbības uzsācējiem (tāpat kā citiem “Starta programmas” dalībniekiem) arī ir pieejamas procentu likmes subsīdijas – 70-80% apmērā,” klāstīja Urpena.

Vienlaiku viņa uzsvēra, ka inkubatoram jābūt noslēgtam līgumam ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) atbalsta programmas “Biznesa inkubatori” ietvaros.

Paredzēts, ka atbalsts biznesa inkubatorā iekļautajiem saimnieciskās darbības uzsācējiem būs pieejams līdz 2015.gada beigām.

“Starta programmas” mērķis ir saimnieciskās darbības aktivitātes paaugstināšana valstī, attīstot biznesa uzsācēju zināšanas un iemaņas, kā arī sniedzot nepieciešamo finansiālo atbalstu saimnieciskās darbības uzsākšanai.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka attīstības finanšu institūcijā “Altum” kopš šā gada 15.aprīļa ir apvienojušās Latvijas Attīstības finanšu institūcija “Altum”, Latvijas Garantiju aģentūra un Lauku attīstības fonds.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (17)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (6)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+