×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. septembris, 2015
Drukāt

Biznesā ne viss ir kristāla tīri. Saruna ar Andri Zorgevicu (6)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Redakcijā viesojās Andris Zorgevics, kurš daudzus gadus vadījis “Latvijas dzelzceļu” un vēlāk bijis padomnieks no amata atbrīvotajam Uģim Magonim, kurš tagad atrodas apcietinājumā, jo Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) viņu tur aizdomās par kukuļa ņemšanu.

– Uģis Magonis vairs nav uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, bet joprojām juridiski atrodas “Latvijas dzelzceļa” prezidenta amatā. Jūs esat padomnieks apcietinātam prezidentam. Vai sazināties ar Magoņa kungu cietumā?

– Nē, tas man nav atļauts. Uģis Magonis joprojām ir “Latvijas dzelzceļa” prezidents, jo saskaņā ar Darba likuma kodeksu atbrīvošana no prezidenta amata būs iespējama tikai tad, ja tiks iesniegti atbilstoši materiāli no tiesībsargājošajām iestādēm. Tā nesaprašana rodas tādēļ, ka ir ļoti maz informācijas gan tiem, kas pieņem lēmumus, gan sabiedrībai par Magoņa kunga lietas apstākļiem. Te jau nav runa par pedofilu vai slepkavu, bet gan cilvēku, kurš desmit gadus vadījis lielāko uzņēmumu Baltijā, kā arī lietišķās sadarbības padomes ar Kazahstānu, Baltkrieviju, Krieviju un saņēmis neskaitāmus apbalvojumus, tajā skaitā arī no valsts.

Noticis neveiksmīgs darījums, ko grūti komentēt, jo nav informācijas, pat advokāti neko nestāsta. Arī žurnālistu rīcībā nav izsmeļošas informācijas. Uz šā fona iezogas pamatotas aizdomas, ka rīcība pret Magoni nav pilnībā adekvāta. Vēl vairāk – Eiropas pieredze liecina, ka šādos gadījumos nepiemēro tādu drošības līdzekli kā apcietinājumu. Tāpēc gan dzelzceļnieku arodorganizācija, kuru vada Semjonova kungs, gan arī nozares darba devēji pieņēma lēmumu vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā ar vēstuli, norādot uz šaubām un lūdzot pārskatīt Uģa Magoņa apcietināšanas jautājumu, jo kur tad Magoņa kungs bēgs – pie biedra Kimirsena, vai?

– Kāpēc pie Kimirsena? Pie Putina aizbēgs, jo viņa aprindās Magonim plaša pazīšanās.

– Var bēgt pie Putina, bet viņš Magoni izdos, jo nevienu īpaši nepietur. Amerikāņu vēstniecība atklājusi, ka pie Kastro arī nav īpašas jēgas bēgt. Te gan jāuzsver, ka ne arodorganizācija, ne darba devēji negrasās iejauktie KNAB un citu tiesībsargājošo institūciju lietās un komentēt to rīcību.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. “Smalko aprindu cienītājiem 2001.gads iegāja atmiņā ar “Latvijas dzelzceļa” ģenerāldirektora Andra Zorgevica 50 gadu jubilejas svinībām,ko ievadīja cienījamā jubilāra ierašanās uz balta zirga apģērbā,kas atgādināja kompromisu starp hokeja līdzjutēja un klauna drānām. 90.gadu elite prata aiziet skaļi.”

  2. Valsts apbalvojumus saņēmuši bija arī Dzeržinskis,Berija un Himlers!

  3. Vecais kukuļņēmējs izlīdis no savām daudzajām mājām.

  4. Tas ,ko tu tur darīji ”Latvijas Dzelzceļā” Nebija bizness, bet gan valsts pups zīšana.

  5. zinko. atklāšu noslēpumu. poli†ikā arī ne viss ir kristāla tīri. bet savādi, ka no no amata atbrīvotajam Uģim Magonim padomnieks!

  6. mums bija simtiem kvadrātmetru siltumnīcas, kur audzējām puķes-satraps zorgevics ar visu savu teoretisko vaarstijumu

Draugiem Facebook Twitter Google+