BK “Jēkabpils” ar 12:0 izrāvienu uzvar Jūrmalā 0

LBL čempionātā BK “Jēkabpils” spēles pēdējās piecās minūtēs Dubultos salauza “Jūrmala/Fēnikss” pretestību – 88:84.

“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41

Jūrmalnieki šo sezonu sāka ar mazliet negaidītu uzvaru Jēkabpilī un tikpat negaidīti sāka arī šodienas spēli – 25:10 7. minūtē. Tas bija laukuma saimnieku lielākais pārsvars, kas jūrmalniekiem deva iespēju līdz pat mača beigām cīnīties par uzvaru. Pārtraukumā ejot 42:37, pusi no jūrmalnieku punktiem sakrājot Atim Ozolam.

Otrajā puslaikā ritēja līdzvērtīga spēkošanās par uzvaru, 35. minūtē “Jūrmala/Fēnikss” vēl bija vadībā ar 81:74, tomēr jēkabpiliešu uzvara ir likumsakarīga. Basketbola pamatlikumi – uzvari grozu, uzvari spēli – darbojās arī šoreiz. Jēkabpiliešiem ir plašāki resursi zem groziem, tomēr ne jau tik, lai izcīnītu par 20 atlēkušajām bumbām vairāk (48 pret 28), turklāt 20 no tām uzbrukumā. Te nu jūrmalniekiem pašiem jāskatās savā greizajā spogulī un nepdarītajos darbos. Arī līderu loks viesiem plašāks, tātad arī galvas skaidrākas un spēka vairāk. Laika posmā no 35. līdz 40. minūtei BK “Jēkabpils” veica 12:0 izrāvienu, no 74:81 panākot 86:81. Ata Ozola precīzais tālmetiens trīs sekundes līdz mača beigām vairs neko nemainīja. BK “Jēkabpils” izcīnīja 17. uzvaru un turnīra tabulā panāca baronus.

LATVIJAS BASKETBOLA LĪGA

“Jūrmala/Fēnikss” – BK “Jēkabpils” 84:88 (25:15, 42:37, 67:64). Ozols 32, Jonāts 14, Mednis, Čoders pa 12, Šlesers 8, Dilevka 6; Hlebovickis 22+10AB, Sirsniņš 17, Aleksejevs 16, Hils 10, Vītols 9, O’Braiens 6, Virsis 4, Mediss 3, Pīternieks 1.

Tabulā: 1. “VEF Rīga” 12-1, 2. BK “Ventspils” 13-2, 3. “Barons kvartāls” 17-9, 4. BK “Jēkabpils” 17-9, 5. BK “Valmiera” 15-11, 6. “Jūrmala/Fēnikss” 11-15, 7. “LU” 11-16, 8. BK “Jelgava” 10-14, 9. “Liepāja/Triobet” 10-16, 10. BA “Turība” 8-18, 11. U-18 izlase 1-14.