foto – bkjekabpils.lv

BK “Jēkabpils” pagarinājumā panāk vadību sērijā 1

“Jēkabpils” basketbolisti trešdien savā laukumā dramatiskā cīņā pagarinājumā ar rezultātu 93:92 (25:19, 20:25, 14:21, 21:15, 13:12) uzvarēja “Barons kvartāls” komandu, nonākot uzvaras attālumā no Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Sērijā līdz vienas komandas trīs uzvarām “Jēkabpils” izvirzījās vadībā ar 2-1, tāpēc gūstot panākumu nākamajā mačā, kas svētdien notiks Rīgā, tiks pusfinālā, kur pretiniekus jau gaida “Ventspils” komanda.

“Jēkabpils” bija tuvu uzvarai jau pamatlaikā, taču sešas sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām divus soda metienus iemeta viesu komandas spēlētājs Kristaps Mediss, panākot neizšķirtu 80:80, savukārt jēkabpilieša Rinalda Sirsniņa pēdējais metiens mērķi nesasniedza.

Savukārt pagarinājumā Mediss ar tālmetienu vadībā 87:84 izvirzīja “Barons kvartāls” komandu, tomēr “Jēkabpils” atbildēja ar diviem precīziem trejačiem pēc kārtas, panākot 92:89 savā labā. Pagarinājuma pēdējās sekundēs abas komandas apmainījās ar vienu precīzu soda metienu, kamēr viesu leģionāra Taura Jogela četras sekundes pirms beigām trāpītais divpunktieks rīdziniekus no neveiksmes vairs neglāba.

Pirms tam pamatlaikā pēc puslaika minimālā vadībā ar 45:44 bija “Jēkabpils”, savukārt pirms pēdējās ceturtdaļas priekšā ar 63:59 bija “Barons kvartāls”.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Andrejs Šeļakovs, kurš izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas, kamēr Roberts Stumbris iemeta 18, bet Jurijs Aleksejevs 12 punktus.
Savukārt “Barons kvartāls” komandā Tailers Larsons izcēlās ar 28 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, Jogela guva 17, bet Mediss 14 punktus.

Šīs sērijas pirmajā mačā ceturtdien divkārtējā LBL bronzas medaļniece “Jēkabpils” savā laukumā guva uzvaru ar 89:84, bet otrajā mačā svētdien “Barons kvartāls” savās mājās revanšējās ar 82:76.

Sērijas ceturtais mačs svētdien notiks Rīgā, bet ja būs nepieciešama piektā spēle, tā 2.maijā tiks aizvadīta Jēkabpilī.