BK “Jēkabpils” uzvar Ventspilī un pagarina pusfinālu 0

Uzvaru trešajā “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas mačā otrdien izcīnīja “Jēkabpils” basketbolisti, kas izbraukumā ar 78:69 (21:17, 25:18, 16:20, 16:14) pārspēja Latvijas čempioni “Ventspils” vienību, tādejādi vēl neļaujot ventspilniekiem sasniegt turnīra finālu.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Līdz ar to, rezultāts sērijā līdz trim uzvarām ir 2-1 “Ventspils” komandas labā, jo pirms tam pagājušajā nedēļā ventspilnieki sēriju atklāja ar uzvaru savā laukumā ar 79:68, bet pēc tam bija pārāki arī izbraukumā ar 88:81.

Pusfināla sērijas trešās spēles pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā un tā noslēdzās ar rezultātu 21:17 jēkabpiliešu labā. Tomēr otrajā mača ceturksnī laukumā jau dominēja viesi, kuri noslēdza pirmo spēles puslaiku ar 11 punktu pārsvaru (46:35).

Trešās ceturtdaļas nogalē mājiniekiem izdevās sadeldēt atstatumu līdz trim punktiem (55:58), tomēr ceturtā mača nogriežņa sākumā Jēkabpils basketbolisti panāca deviņu punktu pārsvaru (64:55). Lai gan mājiniekiem atkal izdevās panākt trīs punktu starpību (63:66), tomēr ceturtās ceturtdaļas otro pusi veiksmīgāk aizvadīja “Jēkabpils” basketbolisti, kas izcīnīja uzvaru ar 78:69.

Rezultatīvākais spēlētājs “Jēkabpils” komandas rindās bija Andrejs Šeļakovs, kurš guva 18 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas. Tikmēr zaudētāju komandā ar 13 punktiem un astoņām bumbām zem groziem izcēlās amerikānis Trojs Bārnīss.

Ceturtā komandu tikšanās tiks aizvadīta ceturtdien Jēkabpilī.

BK “Ventspils” kļuva par šīs sezonas LBL regulārā čempionāta uzvarētāju, 18 spēlēs tiekot pie 15 uzvarām, kamēr pagājušās sezonas bronzas medaļniece “Jēkabpils” ar 17 panākumiem 31 mačā bija piektā.

Tikmēr otrā pusfināla sērijā valsts vicečempioni “VEF Rīga” atrodas vadībā ar 2-0 pret “Liepāja”/”Triobet”. Šīs sērijas nākamais duelis gaidāms trešdien Kandavā.