foto – Juris Kalniņš

BK “Jēkabpils” vēlreiz uzvar Ventspili, būs piektā spēle 0

Pagājušās sezonas bronzas medaļniece “Jēkabpils” ceturtdien “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas ceturtā mača pēdējās sekundēs pārspēj valsts čempionus “Ventspili” un panāk izšķirošo – piekto – cīņu sērijā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

“Jēkabpils” ceturtdien ar 87:85 (23:30, 24:16, 24:26, 16:13) savā laukumā pieveica “Ventspils” basketbolistus.

Visu pirmo ceturtdaļu vadībā atradās ventspilnieki, ceturkšņa beigās pat esot vadībā ar septiņu punktu pārsvaru (30:23), bet nākamo spēles nogriezni iesākot jau ar deviņu punktu pārsvaru (32:23). Tiesa, otrās ceturtdaļas vidū mājinieki atspēlējās un panāca neizšķirtu (37:37), bet pēc divām minūtēm jau bija vadībā ar 43:40. Tomēr līdz pirmā puslaika beigām “Ventspils” spēlētāji sadeldēja “Jēkabpils” mazo pārsvaru līdz viena punkta starpībai (46:47).

Trešās ceturtdaļas sākumā vadībā atkal izvirzījās ventspilnieki (49:55), kuri arī trešā ceturkšņa beigās bija sametuši vairāk grozu (72:71). Pēdējā ceturtdaļā “Ventspils” basketbolisti panāca sešu punktu pārsvaru (77:71), taču jau pēc trim minūtēm mājinieki panāca izlīdzinājumu (79:79). Nākamajās minūtēs veiksmīgāka izrādījās “Jēkabpils” vienība, kas līdz pat spēles beigām noturēja dažu punktu pārsvaru pār saviem pretiniekiem, uzvarot arī visā mačā.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 26 gūtiem punktiem un izcīnītām astoņām atlēkušajām bumbām bija amerikānis Maikls Bērvels, bet 13 punktus pievienoja Pāvels Veselovs. Tikmēr “Ventspils” rindās ar 18 punktiem izcēlās grieķu saspēles vadītājs Niks Giks, bet 15 punktus guva Artjoms Butjankovs.

Sērijā līdz trim uzvarām “Jēkabpils” panāca neizšķirtu 2-2. Sērijas izšķirošais – piektais – duelis notiks sestdien Ventspilī.

Sērijas pirmajā mačā “Ventspils” savā laukumā bija pārāki ar 79:68, pēcāk uzvaru izcīnot arī viesos ar 88:81. Savukārt otrdien savā laukumā ventspilniekiem nācās piekāpties ar 69:78, kas pretiniekiem ļāvis pagarināt šo divcīņu. Šī bija pirmā “Jēkabpils” komandas uzvara “Ventspils” laukumā.

“Ventspils” kļuva par šīs sezonas LBL regulārā čempionāta uzvarētāju, 18 spēlēs tiekot pie 15 uzvarām, kamēr pagājušās sezonas bronzas medaļniece “Jēkabpils” ar 17 panākumiem 31 mačā bija piektā.