BK “Valmiera” un Liepāja BBL sezonu sāk ar zaudējumu 0

Aizvadītās sezonas Latvijas trešā spēcīgākā vienība “Valmiera” un “Liepāja”/”Triobet” komanda ar pārliecinošiem zaudējumiem ceturtdien sākuši jauno Baltijas Basketbola līgas (BBL) sezonu.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

“Valmieras” basketbolisti A grupas mačā savā laukumā ar 58:82 (19:27, 14:15, 15:24, 10:16) piekāpās Norčēpingas “Dolphins” basketbolistiem no Zviedrijas.

Jau ar spēles sākumu “Dolphins” nolēma mača grožus ņemt savās rokās, pēc nospēlētām trim minūtēm panākot 13:4, tomēr mājinieki atguvās un spēja līdzsvarot cīņu, jo otrajā ceturtdaļā starp abām vienībām jau bija līdzvērtīga spēkošanās. Tomēr manāmu pārsvaru Norčēpingas basketbolisti ieguva trešajā ceturtdaļā, no 49:43 panākot 66:48, noslēdzot trešo ceturksni ar 18 punktu pārsvaru.

Pamatlaika pēdējā ceturtdaļā “Dolphins” basketbolistiem izdevās rezultāta starpību tikai palielināt, noslēdzot maču ar 24 punktu pārsvaru – 82:58.

Rezultatīvākie “Valmieras” rindās bija Jānis Kaufmanis un Raimons Gabrāns, kuriem pa 11 punktiem. Savukārt par punktu mazāk guva Māris Ziediņš.

“Dolphins” rindās 18 punktus guva Viljamss Volkers. Savukārt latviešu aizsargs Edgars Jeromanovs uzvarētāju rindās laukumā pavadīja 26 minūtes un trīs sekundes, tiekot pie pieciem punktiem, iemetot vienu no trim tālmetieniem un vienu no pieciem divpunktu metieniem. Tāpat Jeromanova kontā trīs rezultatīvas piespēles.

Tikmēr jauno BBL sezonu arī ar pārliecinošu zaudējumu sākuši “Liepāja”/”Triobet” basketbolisti, kas savā laukumā ar 71:87 (24:18, 16:27, 14:27, 17:15) piekāpās Kazahstānas vienībai Atirau “Barsi”.

Lai arī mača pirmo ceturtdaļu liepājnieki aizvadīja salīdzinoši veiksmīgi un bija vadībā ar sešu punktu pārsvaru, pilnībā izgāzti tika nākamie divi ceturkšņi, kuri zaudēti kopumā ar 24 punktu starpību, līdz ar to pamatlaika noslēdzošo ceturtdaļu nācās iesākt pamatīgos mīnusos.

Punktus atgūt neizdevās, kā rezultātā abiem Latvijas klubiem BBL turnīrā ceturtdien nācās samierināties ar pārliecinošiem zaudējumiem.

“Liepāja”/”Triobet” komandas rindās ar 16 punktiem izcēlās Ingus Jakovičs, bet 11 punktus guva Artis Ate.

Savukārt uzvarētāju rindās ar 20 punktiem izcēlās latviešu basketbolists Reinis Strupovičs, kurš realizēja četrus no sešiem tālmetieniem un trīs no sešiem divpunktu metieniem. Tāpat spēlētāja kontā iemest abi soda metieni, kļūstot par rezultatīvāko vīru “Barsi” sastāvā.