BK “Ventspils” ar smagu uzvaru noslēdz LBL regulāro čempionātu 0

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas regulārā čempionāta pēdējā spēlē otrdien “Ventspils” izbraukumā ar rezultātu 88:84 (11:17, 17:25, 24:15, 36:27) smagā cīņā pieveica “Liepājas Lauvas”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Pēc pirmā puslaika liepājnieki atradās vadībā ar 14 punktu pārsvaru (42:28), bet pēc trešās ceturtdaļas “Ventspils” basketbolisti pretinieku pārsvaru bija samazinājuši līdz pieciem punktiem – 52:57. Ceturtās ceturtdaļas sākumā “Liepājas Lauvas” vēl iekrāja septiņu punktu pārsvaru, tomēr turpinājumā “Ventspils” veica izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 76:69. Līdz cīņas beigām laukuma saimniekiem vairs nebija pa spēkam atspēlēties.

“Ventspils” komandā rezultatīvākais ar 24 gūtajiem punktiem bija Ronalds Zaķis, bet 14 punktus iekrāja Artūrs Strēlnieks.

“Liepājas Lauvas” rindās tikmēr ar 19 punktiem izcēlās Mārtiņš Kravčenko, kamēr Džošua Mejo sevi apliecināja ar 18 punktiem.

Abas komandas iepriekš savā starpā šosezon LBL turnīrā tikās sezonas pašā sākumā, kad ventspilnieki uzvarēja savā laukumā ar 88:69. Tāpat “Ventspils” uzvarēja abos mačos, ko komandas savā starpā aizvadīja Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas turnīra ietvaros.

LBL noslēguma kopvērtējumā pirmās divas vietas ar 15 uzvarām 16 spēlēs ieņēma čempionvienība “VEF Rīga” un “Ventspils”, bet pirmo vietu izcīnīja “VEF Rīga” basketbolisti.

Kopvērtējuma trešo vietu ar 17 uzvarām 26 spēlēs ieņēma “Liepājas Lauvu” komanda, bet “Valmieras” komanda ar 13 uzvarām 26 spēlēs ieņēma ceturto pozīciju. Pie 12 panākumiem tika “Latvijas Universitātes” (LU) vienība, bet tai ar 11 uzvarām sekoja “Jelgava”.

Tieši šīs sešas komandas spēlēs izslēgšanas mačos – “VEF Rīga” un “Ventspils” sacensības sāks no pusfināla, bet pārējās četras komandas no ceturtdaļfināla fāzes.

Ceturtdaļfinālā līdz vienas komandas divām uzvarām “Valmiera” spēkosies ar LU, bet “Liepājas Lauvas” tiksies ar “Jelgavu”. Šie mači notiks ceturtdien, sestdien un vajadzības gadījumā arī nākamajā pirmdienā.