BK “Ventspils” Eirokausu sezonu noslēdz ar zaudējumu 0

Latvijas vicečempioni basketbolā “Ventspils” Eiropas Izaicinājuma kausa otrā posma noslēdzošajā spēlē otrdien izbraukumā ar rezultātu 71:80 (18:19, 24:23, 15:25, 14:13) zaudēja Krievijas komandai Ļubercu “Triumf”.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Jau pirms noslēdzošās otrā posma cīņas “Ventspils” komanda bija zaudējusi izredzes kvalificēties Izaicinājuma kausa ceturtdaļfinālam.

“Ventspils” komandas labā 15 punktus guva Akselis Vairogs, kurš to iespēja jau pirmajā puslaikā, un Māris Gulbis, bet 14 punktus iekrāja Ronalds Zaķis.

Tikmēr uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 13 punktiem bija amerikānis Džeremijs Čepels.

Spēles pirmajās minūtēs “Ventspils” komanda vairākas reizes izvirzījās vadībā ar divu punktu pārsvaru, bet pēc trim nospēlētām minūtēm vadību pirmoreiz pārņēma mājinieki (8:6). Turpinājumā “Triumf” divreiz spēja panākt trīs punktu pārsvaru, bet pirmo ceturtdaļu viesi noslēdza ar viena punkta deficītu (18:19).

Otrās ceturtdaļas ievadā “Ventspils” vienība spēja tikt galā ar pretinieku pārspēku groza apakšā un pirmoreiz izvirzījās vadībā ar četru punktu pārsvaru (25:21). Ceturtdaļas vidū viesi varēja baudīt jau septiņu punktu pārsvaru, bet pēc veiksmīga snieguma uzbrukumā un pretinieku nesportiskās piezīmes spēja pārsvaru turpinājumā saglabāt. Ceturtdaļas izskaņā gan mājinieki guva septiņus punktus pēc kārtas un panāca neizšķirtu (35:35), bet rezultatīvā ceturtdaļas izskaņā ventspilnieki vien pēdējā sekundē ļāva “Triumf” komandai vēlreiz panākt neizšķirtu – 42:42.

Trešās ceturtdaļas sākumā laukuma saimnieki pēc 8:0 izrāviena panāca astoņu punktu pārsvaru (52:44), ko turpinājumā ļoti pārliecinoši nosargāja. Ceturtdaļas pašās beigās “Triumf” basketbolisti pirmoreiz panāca desmit punktu pārsvaru (65:55 un 67:57).

Noslēdzošajā ceturtdaļā mājinieki šķietami pārliecinoši kontrolēja cīņas gaitu, bet trīs ar pusi minūtes pirms mača beigām viesi panāca piecu punktu deficītu – 66:71. “Ventspils” komandai pēdējā minūtē izdevās pietuvoties līdz tikai divu punktu atstatumam, tomēr mājinieki atbildēja ar precīzu tālmetienu un tādējādi nodrošināja uzvaru.

Slimības dēļ šajā mačā ventspilniekiem nepalīdzēja amerikānis Lorenco Viljamss.

Kā zināms, iepriekšējā nedēļā ventspilnieki izbraukumā ar rezultātu 72:74 dramatiskā cīņā zaudēja Francijas čempionāta vienībai “Dijon Basket”. Šajā spēlē nācās atvadīties arī no cerībām par ceturtdaļfinālu, jo šī cīņa bija obligāti jāuzvar.

Aizvadītajās sešās K apakšgrupas spēlēs Latvijas komanda piedzīvoja piecus zaudējumus.

Grupas pirmajā spēlē Turcijā tika zaudēts vietējai Gaziantepas “Royal” komandai ar 61:72, bet pēc tam savā laukumā ar 69:59 tika uzvarēta “Dijon Basket”. Vēlāk ar 66:71 nācās mājās piekāpties “Triumf” priekšā, bet otrā apļa pirmajā spēlē kurzemnieki savā laukumā ar 46:71 kapitulēja “Royal” vienībai.

Šobrīd K apakšgrupā piecas uzvaras piecos mačos ir “Royal”, bet otrajā vietā ar četriem panākumiem sešās cīņās atrodas “Triumf”, savukārt pēc tam ar vienu uzvaru seko “Dijon Basket” un “Ventspils”.