bkventspils.lv

BK “Ventspils” Eiropā iesoļo ar uzvaru 0

Latvijas basketbola komanda “Ventspils” pirmajā Eiropas Izaicinājuma kausa apakšgrupu sacensību spēlē otrdien savā laukumā ar rezultātu 72:68 (16:12, 22:16, 19:19, 15:21) svinēja smagu uzvaru pret latvieša Edgara Jeromanova pārstāvēto Zviedrijas klubu Norčēpingas “Dolphins”.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Latvijas vienības labā 16 punktus guva amerikānis Donalds Simss, kura kontā arī sešas rezultatīvas piespēles, 11 punktus un piecas atlēkušās bumbas iekrāja Mārtiņš Laksa, bet amerikāņu aizsargs Folerins Kempbels, kurš komandā atrodas uz pārbaudes laiku, izcēlās ar deviņiem punktiem un septiņām bumbām zem groziem.

Spēli abas komandas sāka mazrezultatīvi, pirmo četru minūšu laikā gūstot tikai pa trim punktiem. Pirmo atrāvienu izdevās veikt laukuma saimniekiem, kuri pēc sešām nospēlētām minūtēm atradās vadībā ar 10:5, tomēr viesi rezultātu ātri vien izlīdzināja. Vadībā “Dolphins” komanda gan izvirzīties neprata, pirmajām desmit minūtēm noslēdzoties ar rezultātu 16:12 “Ventspils” labā.

Otrajā ceturtdaļā mājinieki turpināja veiksmīgo spēles posmu, savu atrāvienu palielinot līdz 10:0 un panākot rezultātu 23:12 savā labā. Nākamos piecus punktus pēc kārtas guva “Dolphins” basketbolisti, tādējādi atkal izlīdzinot cīņas gaitu, bet četras minūtes pirms puslaika beigām “Ventspils” atradās vadībā ar 27:22. Atlikušajā laikā pirmajās tā divās minūtēs ventspilnieki bija pārāki ar 7:4, bet līdz puslaika beigām savu pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem, panākot 38:28.

Trešās ceturtdaļas ievadā veiksmīgāk darbojās viesi, kuri pretinieku pārsvaru samazināja līdz pieciem punktiem (40:35). Arī pēc tam vairākas reizes Zviedrijas kluba pārstāvji nokļuva piecu punktu atstatumā no mājiniekiem, tomēr vēl vairāk pietuvojās vien četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām, panākot rezultātu 44:40. Trešdaļas beigas gan sekmīgāk aizvadīja “Ventspils” basketbolisti – vispirms viņi panāca 11 punktu pārsvaru (54:43), bet atlikušajā laikā parūpējās par desmit punktu handikapu – 57:47.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā “Dolphins” komanda sāka pakaļdzīšanos, trīs minūšu laikā mājinieku pārsvaru samazinot uz pusi (62:57). Pārliecinošāk sāka darboties arī Jeromanovs, kurš brīdī, kad līdz cīņas beigām bija atlikušas piecas minūtes, ar precīzu tālmetienu “Ventspils” pārsvaru samazināja vairs tikai līdz trīs punktu atzīmei – 65:62. Turpinājumā teju pusotru minūti punkti netika gūti, bet tad ar precīzu divpunktu metienu “Dolphins” pirmoreiz kopš paša spēles sākuma pretiniekiem pietuvojās līdz viena punkta atstatumam.

Mazliet vēlāk viesi arī panāca neizšķirtu (66:66), tomēr tad sešus punktus pēc kārtas guva mājinieki, četrus no tiem gūstot Simsam. Pēc diviem zaudētiem punktiem 40 sekundes līdz cīņas beigām “Ventspils” atradās vadībā ar 72:68, atlikušajā laikā pārsvaru nosargājot.

Jeromanovs šajā spēlē laukumā pavadīja 32 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā guva desmit punktus, realizējot divus no pieciem tālmetieniem un visus četrus soda metienus. Latvietis toties kļūdījās visos sešos divpunktu metienu mēģinājumos. Vēl viņa kontā septiņas rezultatīvas piespēles, trīs atlēkušās bumbas, trīs pārtvertas piespēles un seši izprovocēti noteikumu pārkāpumi.

“Ventspils” komandai šajā spēlē nepalīdzēja savainotie Akselis Vairogs un Andrejs Gražulis, bet sastāvā atgriezās Jānis Timma.

Šajā grupā cīnās arī vēl viens Zviedrijas klubs Sēderteljes “Kings”, ko pārstāv latvietis Agnis Čavars, un Somijas komanda Tamperes “Pyrinto”.

Visas apakšgrupas komandas izspēlēs divu apļu turnīru, bet pēc tam divas labākās iekļūs otrajā grupu turnīra fāzē.