Foto – Juris Kalniņš

BK “Ventspils” Eiropā sāk ar uzvaru, “VEF Rīga” – zaudējumu 0

Latvijas čempionvienība basketbolā “Ventspils” jaunās sezonas Eiropas kausa izcīņas pirmajā spēlē trešdien ar rezultātu 82:75 (24:21, 26:13, 20:18, 12:23) pieveica Podgoricas “Budučnost Voli” vienību no Melnkalnes, kas ir spēcīgākais klubs savā valstī.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Šī “Ventspils” komandai bija atgriešanās Eiropas otrajā spēcīgākajā klubu turnīrā pēc sešu gadu pārtraukuma.

Spēle sākās līdzīgi, bet tās otrajā daļā “Ventspils” guva sešus punktus pēc kārtas, iegūstot vadību ar 23:15. Tomēr līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai viesi spēja pietuvoties līdz 21:24.

Arī otrajā ceturtdaļā “Ventspils” ilgstoši saglabāja vadību, bet tās otrajā pusē veica vēl vienu izrāvienu – “Budučnost Voli” bez punktiem palika gandrīz piecas minūtes, bet “Ventspils” šajā laikā no 35:32 izvirzījās vadībā ar 47:32. Savukārt puslaiks noslēdzās ar Dāvja Lejasmeiera tālmetienu un 50:34 mājinieku labā.

Vēl pēc trešās ceturtdaļas “Ventspils” komanda atradās vadībā ar 70:52, tomēr cīņas beigas izvērtās saspringtas – mājinieki pirmos punktus ceturtajā ceturtdaļā guva vien ceturtās minūtes izskaņā, bet piektajā minūtē “Budučnost Voli” bija pietuvojusies jau līdz 66:72. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Čedomira Vitkovaca raidījuma viesi panāca arī 74:79, tomēr izšķirošajos brīžos “Ventspils” nospēlēja pietiekami pārliecinoši, atgriešanos Eiropas kausa izcīņā svinot ar uzvaru.

Rezultatīvākais “Ventspils” komandā ar 19 punktiem bija pieredzējušais Mairs Četmens, bet pa 12 punktiem iemeta vēl divi citi leģionāri Džerajs Grānts un Trojs Bārnīss.

Tikmēr viesu rindās 18 punktus iemeta Džeimss Ričards Reinoldss.

Savukārt, Latvijas vicečempione “VEF Rīga” Eiropas kausa izcīņas pirmajā mačā ar rezultātu 65:94 (18:21, 10:26, 13:24, 24:23) piekāpās sava kādreizējā trenera Rima Kurtinaiša vadītajai spēcīgajai Krievijas vienībai Maskavas apgabala “Himki”.

Svētdien abas komandas Maskavā spēkosies vēlreiz, bet tas mačs jau risināsies VTB Vienotās basketbola līgas ietvaros.

Šī mača ievadā Timma realizēja divus tālmetienus, izvirzot “VEF Rīga” vadībā ar 6:2, tomēr kopumā cīņa ritēja līdzīgi, un sestajā minūtē pēc iepriekšējās sezonas ULEB Eirolīgas finālturnīra vērtīgākā spēlētāja Tairīsa Raisa metiena mājinieki pirmoreiz ieguva vadību ar 9:8. Uz to ar diviem tālmetieniem pēc kārtas atbildēja “VEF Rīga” leģionārs Kevins Dilards, bet pirmās ceturtdaļas izskaņā viesi atradās iedzinējos ar 18:21.

Otrajā ceturtdaļā spēles gaita jau pilnībā mainījās – “Himki” jau darbojās arvien pārliecinošāk, bet “VEF Rīga” iemeta vien desmit punktus, kas pēc puslaika mājinieku komandai deva vadību ar 47:28.

Arī otrajā puslaikā laukumā izpaudās liels “Himki” komandas pārsvars – pēc trešās trešdaļas “VEF Rīga” atradās iedzinējos ar 41:71, bet cīņa noslēdzās ar 65:94.

Rezultatīvākais “VEF Rīga” komandā ar 21 punktu, sešām atlēkušajām bumbām un sešiem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem bija Džeralds Robinsons, bet 17 punktus iemeta Timma, kurš realizēja piecus tālmetienus.

Tikmēr “Himki” komandā ar 16 punktiem izcēlies Raiss.