foto – bkventspils.lv

BK “Ventspils” FIBA Eiropas kausa otro posmu sāk ar pamatīgu zaudējumu 0

Latvijas vicečempioni BK “Ventspils” FIBA Eiropas kausa izcīņas otrā posma pirmajā spēlē izbraukumā ar 64:88 zaudēja “Nymburk” komandai Čehijas.
Čehijas čempioni sev apliecinājuši kā rezultatīvu un ātru komandu, tādēļ mājinieku tempa ierobežošana kopā ar agresīvu aizsardzību un pacietību varēja kļūt par ventspilnieku panākuma atslēgu. Diemžēl no tā maz kas sanāca.
Spēles sākumā vairākas ieceres izdevās un pirmo ceturtdaļu pat izdevās uzvarēt ar 16:15. Tiesa, uzbrukumā droši spēlēja tikai Janičenoks, un vēlāk izrādījās, ka pārliecinoši palīgi viņam neatradās. Bija epizodes, taču komandas uzbrukumam trūka stabilitāte. 14. minūtē pēc Žaņa Peinera tālmetiena vēl izdevās panākt 20:21, taču jau tobrīd Ventspils spēle bija pajukusi. Tā nebija Nimburkas dominante, tā drīzāk bija kurzemnieku iemigšana – nogulēti ātrie uzbrukumi, zem sava groza neizcīnītas bumbas, tehniskas kļūdas. Ja iecerētais neizdevās nevienā laukuma galā, pamatīgs pēriens nebija ilgi jāgaida. Otrajā ceturtdaļā BK “Ventspils” zaudēja 32 punktus un spēles iznākums faktiski bija izšķirts jau pārtraukumā – 30:47.
Otrajā puslaikā spēles ritējums būtiski nemainījās. Nimburkas spēlētāji juta drošu vadību un spēlējās ap 20 punktu pārsvaru, ventspilnieki neveiksmīgi centās samazināt rezultāta starpību. Var gadīties, ka tā noderēs turnīra beigās, tomēr neizdevās arī tas.
“Pēc spēles uzdevumu jautājumu – vai visi spēlētāji laukumā atstāja pēdējos spēkus un vēl vairāk? Atbilde bija – nē! Te arī ir atbilde, kāpēc mēs zaudējām. Nevis zaudējām, bet pamatīgi zaudējām. Var zaudēt cīņā, ar zilumiem un nežēlojot sevi un var zaudēt tā, kā zaudējām šeit. Pēc pirmās ceturtdaļas šķita, ka līdzīgā cīņā aizvadīsim visu spēli, bet tas, kas sākās otrajā ceturtdaļā, nebeidzās līdz pat spēles beigām. Nebija konsekvences. Pretinieki šajā spēlē bija ātrāki abos laukuma galos. Gan pie mūsu groza, gan pie savējā aizsardzībā. Saprotu, ka Nimburkas komanda VTB Vienotajā līgā atrodas ceturtajā vietā. Saprotu visu, taču nespēju aptvert to, kādā veidā zaudējām,” sašutis par savas komandas nevarību bija BK “Ventspils” galvenais treneris Kārlis Muižnieks.
Nākamās trīs spēles BK “Ventspils” aizvadīs janvāra pirmajā pusē savā laukumā. Izredzes pārvarēt šo posmu pēc viena zaudējuma izbraukumā nav būtiski sarukušas.

Notriektā tautumeita 6

FIBA EIROPAS KAUSS
P grupa
“Nymburk” (Čehija) – BK “Ventspils” 88:64
(15:16, 47:30, 67:48). Randls 19, Dezēvs 18, Diksons 16; Janičenoks 13, Mičels 12, Viginss 10, Gražulis, Peiners pa 6, Butjankovs 5, Gulbis 4, Šeļakovs, Ate pa 3, Pitss 2.
“Antwerp Giants” – “Lukoil Academic” 94:73.