bkventspils.lv

BK “Ventspils” Izaicinājuma kausā pieveic Francijas vicelīderus 0

Latvijas vicečempioni basketbolā “Ventspils” Eiropas Izaicinājuma kausa otrā posma otrajā spēlē otrdien savā laukumā ar rezultātu 69:59 (27:15, 16:19, 16:13, 10:12) uzvarēja vienu no vadošajām Francijas čempionāta komandām “Dijon Basket”, svinot savu pirmo panākumu šajā turnīra posmā.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63

Sandis Valters ventspilnieku labā guva 21 punktu, 15 no tiem iespējot vēl pirmajā puslaikā, amerikānis Lorenco Viljamss iekrāja 14 punktus, bet 13 punkti Ronalda Zaķa kontā.

Savukārt “Dijon Basket” komandas rezultatīvākais spēlētājs ar desmit gūtajiem punktiem bija Ferdināns Prenoms.

Spēli laukuma saimnieki sāka ļoti veiksmīgi, pirmo divu minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 7:1. Ceturtdaļas vidū “Ventspils” atradās vadībā ar 13:5, bet vienu brīdi laukuma saimnieku pārsvars bija pat 13 punktu izteiksmē. Ceturtdaļas beigās viesi prata pārsvaru samazināt, tomēr pēc vēl viena veiksmīga ventspilnieku izrāviena mājinieki panāca 27:15 savā labā.

Otrajā ceturtdaļā “Ventspils” basketbolisti visiem spēkiem centās sargāt iekrāto pārsvaru. Visiem vairākas reizes izdevās pietuvoties līdz deviņu punktu atstatumam, tomēr tuvāk “Dijon Basket” nespēja tikt. Laukuma saimnieki demonstrēja ļoti precīzu uzbrukumu, tomēr četras minūtes pirms puslaika beigām viesi pēc ilga pārtraukuma panāca -8. Kļūdām bagātā puslaika izskaņā gan mājinieki neļāva pretiniekiem vēl vairāk atspēlēties, pirmās 20 minūtes noslēdzot ar deviņu punktu pārsvaru.

“Dijon Basket” trešās ceturtdaļas pašā ievadā pietuvojās līdz septiņu punktu atstatumam, tomēr līdz ceturtdaļas vidum “Ventspils”, pateicoties 9:3 izrāvienam, pirmo reizi panāca 16 punktu pārsvaru (57:41). Līdz ceturtdaļas beigām viesi aktīvā spēlē mājinieku pārsvaru samazināja par četriem punktiem.

Noslēdzošo ceturtdaļu “Ventspils” komanda iesāka nemainīgi stabili, pirmo piecu minūšu laikā savā grozā ielaižot tikai septiņus punktus un atrodoties vadībā ar 11 punktu pārsvaru. Laukuma saimnieki ļoti sekmīgi bremzēja cīņas gaitu un neļāva Francijas klubam veidot uzbrukumus, divas ar pusi minūtes pirms cīņas beigām atrodoties vadībā ar desmit punktiem. Atlikušajā laikā viesi ventspilnieku uzvarai draudus vairs neradīja.

Mājinieku sastāvā šim mačam bija arī iepriekš savainotie Jānis Timma un Māris Gulbis, bet cīņai nebija pieteikts Artjoms Butjankovs.

Abas vienības otrā posma pirmajās spēlēs K apakšgrupā piedzīvoja neveiksmes – “Ventspils” izbraukumā ar 61:72 piekāpās Turcijas vienībai Gaziantepas “Royal Hali”, bet “Dijon Basket” savā laukumā ar rezultātu 66:68 atzina Krievijas komandas Ļubercu “Triumf” pārākumu.

Šīs grupas otrajā otrās kārtas spēlē otrdien “Royal Hali” viesos ar 78:74 (14:18, 23:20, 18:18, 23:18) uzvarēja “Triumf” basketbolistus.

Līdz ar to pēc divām kārtām K grupas līderi ar divām uzvarām ir “Royal Hali”, pa vienam panākumam izcīnījušas “Ventspils” un “Triumf” komandas, bet bez uzvarām cīnās “Dijon Basket”.