“Ventspils” un Pasvāles “Pieno žvaigzdes” komandas FIBA Eiropas kausa apakšgrupu turnīra spēlē basketbolā.

BK “Ventspils” otrā uzvara FIBA Eiropas kausā 0

BK “Ventspils” basketbolisti FIBA Eiropas kausa izcīņa I grupas otrajā spēlē izbraukumā Pasvalē ar 100:96 pārspēja “Pieno žvaigždes” komandu.
Ventspilniekiem izdevās veiksmīgs spēles sākums – Mičels saraustīja lietuviešu aizsardzību caurgājienos, zem groza labi nospēlēja Šeļakovs. Tomēr spēles turpinājums diez vai bija īsti pēc Kārļa Muižnieka iecerētā plāna. “Pieno žvaigždes” spēlētāji tika pie vairākiem brīviem metieniem, sajuta metiena garšu un savā zālē to izmantoja. BK “Ventspils” spēles pamatā ir agresīva aizsardzība, taču kā pirms turnīra teica Muižnieks – ja tas neizdodas, jāatrod iespējas iemest vairāk kā pretinieks. Šis bija tas vakars, kad kurzemnieki pierādīja un parādīja, ka var spēli uzvarēt arī ar uzbrukumu.
Pēc pirmā puslaika vadībā ar 47:46 bija mājinieki. Lielākoties tālmetienu precizitātes dēļ – 7/13 pret ventiņu 1/6. Pārējie rādītāji labāki bija Latvijas vicečempioniem un tādēļ likumsakarīgs bija mūsējo izrāviens otrā puslaika sākumā – 15:3 un 61:50. Tomēr tas atkal nebija izšķirošais izrāviens un spēles uzvarētāju nācās izšķirt mača galotnē.
Svarīgāskais izrāviens izdevās 34. minūtē, kad Janičenoks realizēja divus soda metienus par nesportisku piezīmi, bet Žanis Peiners pielika trīspunktu metienu – no 75:78 iznāca 80:78. Vēl viens Peinera tālmetiens priekšpēdējā minūtē ļāva uzelpot brīvāk (87:81), bet pašā mača izskaņā uzvaru no soda metienu līnijas nosargāja Janičenoks un Pitss – 100:96.
FIBA Eiropas kausa izcīņas I grupas pirmo apli BK “Ventspils” pabeigs 11. novembrī izbraukumā Polijā pret Žgoržeļecas “Turow” komandu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

FIBA EIROPAS KAUSS
I grupa
Pasvales “Pieno žvaigždes” – BK “Ventspils” 96:100
(25:22, 47:46, 69:71). Skučas 29, Kārters 19, Mūrs 15, Lauris Blaus (6 min) 3 (2/1, 2/1); Gulbis 24, Janičenoks 18, Peiners 15, Mičels, Viginss pa 10, Pitss 9, Šeļakovs 7, Ate 5, Gražulis 2.
“Helios Domžale” – “Turow” 50:58 (22:28).
Tabulā: 1. “Turow” 2-0, 2. BK “Ventspils” 2-0, 3. “Pieno žvaigždes” 0-2, 4. “Helios Domžale” 0-2.