Sports
Basketbols

BK “Ventspils” panāk vienošanos ar diviem spēlētājiem0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas čempioni basketbolā BK “Ventspils” šonedēļ panākuši vienošanos ar diviem spēlētājiem – arī nākamās divas sezonas komandā spēlēs Ronalds Zaķis un pēc trešā krustenisko saišu plīsuma šajā komandā laukumā atgriezīsies Jānis Bērziņš.

Zaķis “Ventspils” komandai pievienojās 2006.gadā, bet pirms tam vairākus gadus bija arī “Ventspils Augstskolas” basketbola komandas audzēknis. Viņš uz īsu brīdi pievienojies “VEF Rīga” komandai, pēc tam devās leģionāra gaitās uz Slovēnijas komandu Ļubļanas “Union Olimpija”, bet 2016.gadā atkal atgriezās Ventspilī.
Zaķis kopā ar ventspilniekiem izcīnījis trīs Latvijas čempiona titulus un kļuvis arī par Baltijas Basketbola līgas (BBL) čempionu.

Pašlaik 31 gadu vecais centra spēlētājs pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā aizvadīja 35 spēles, vidēji spēlē gūstot 12 punktus, izcīnot sešas atlēkušās bumbas un atdodot vienu rezultatīvu piespēli. Savukārt FIBA Basketbola Čempionu līgā vidēji spēlē bija rezultatīvs ar desmit punktiem, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un veica divas rezultatīvas piespēles.

“Ronalds ir ilggadējs kluba iedzīvotājs. Es uzskatu, ka profesionāls sportists var progresēt jebkurā vecumā. Ļoti labi zinām viņa iespējas un potenciālu, domāju, ka arī šajā komandas modelī pratīsim viņu izmantot. Esam pārliecināti, ka arī pats spēlētājs būs motivēts sasniegt augstus rezultātus kopā ar komandu,” “Ventspils” citē komandas galvenā trenera Roberta Štelmahera teikto.

Līgums ar 25 gadus veco Jāni Bērziņu noslēgts uz vienu sezonu ar iespēju to pagarināt vēl uz vienu.

Bērziņš līdz šim savu basketbolista karjeru veidojis Latvijā, spēlējot “Valmieras” un “VEF Rīga” komandas rindās un divreiz kļūstot par Latvijas čempionu Rīgas kluba sastāvā. 2016.gadā viņš devās leģionāra gaitās uz Itāliju, kur pievienojās A sērijas basketbola klubam Kapo d’Orlando “Betaland”, noslēdzot līgumu uz divām sezonām.

Tomēr Latvijas basketbolists jau pirmajā gadā iedzīvojās nopietnā ceļgala savainojumā, kas viņam lika izlaist vairākus mēnešus. Laukumā Bērziņš atgriezās tās pašas sezonas izskaņā, nospēlējot sezonu līdz galam, taču vēlāk abu pušu ceļi šķīrās.

Bērziņš bija viens no Latvijas U-20 izlases līderiem 2013.gada Eiropas čempionātā, kad komanda izcīnīja sudraba medaļas, un tika iekļauts sacensību simboliskajā pieciniekā. Basketbolists pēcāk bija arī stabils Latvijas pieaugušo izlases spēlētājs un tika iekļauts kandidātu sarakstos.

Saistītie raksti

Viņš bija iekļauts arī Latvijas izlases kandidātu sarakstā pagājušā gada Eiropas čempionāta finālturnīram, taču viņš sagatavošanās posmā guva savainojumu, kas viņam liedza piedalīties turnīrā.

“Jānis ir talantīgs sportists, kurš līdz šim ir parādījis kvalitatīvu basketbolu,” Ventspils kluba mājaslapā citēts komandas galvenais treneris Roberts Štelmahers. “Šobrīd, protams, ir jautājums, cik ātri Bērziņš varēs iespēlēties pēc ilgās pauzes traumu dēļ, tomēr mēs ceram, ka ar Jāņa apņēmību un darba spējām šis periods būs ļoti īss. Ceram uz viņa palīdzību komandai, īpaši cīņā par atlēkušām bumbām.”

LA.lv