BK “Ventspils” paveic vairāk nekā dažas dienas iepriekš spēja “Barcelona” 0

Latvijas vicečempioni basketbolā “Ventspils” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas otrā apļa pirmajā mačā trešdien ar 71:65 (6:17, 27:12, 15:15, 23:21) izbraukumā pieveica šī turnīra iepriekšējās sezonas uzvarētāju Tenerifes “Iberostar” no Spānijas.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13

Līdz ar to “Ventspils” uzvarēja Tenerifes komandu jau otro reizi un tā šosezon Eirokausos zaudējusi vienīgi kurzemniekiem. Vēl tikai pagājušajā nedēļas nogalē nacionālajā čempionātā “Iberostar” pārspēja Eiropas basketbola grandu “Barcelona”, turklāt vienība tagad piedzīvoja pirmo neveiksmi nesen apstiprinātā galvenā trenera Foča Kacikara vadībā.

Aizvadītajā mačā ventspilniekiem ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Aigars Šķēle, kamēr 12 punktus sameta Ingus Jakovičs, bet attiecīgi 11 un desmit punkti bija Emanuēlam Ubillam, kurš izpildīja arī astoņas rezultatīvas piespēles, un Juļam Jucikam.
Tikmēr Tenerifes vienībā labākais ar 20 punktiem bija amerikānis Maiks Tobijs.

Kaut spēles ievadā “Ventspils” pietuvojās līdz 4:5, nākamās sešas ar pusi minūtes Latvijas vienība palika bez punktiem, ļaujot pretiniekiem samest 12 pēc kārtas. Pēc pirmās ceturtdaļas “Ventspils” bija iedzinējos ar 6:17.
Tomēr otrā ceturtdaļa ritēja gluži pretēji – tās pirmajās nedaudz vairāk nekā trijās minūtēs ventspilnieki sameta 12 punktus, samazinot deficītu līdz diviem punktiem. Puslaika pēdējā minūtē Ingus Jakoviča tālmetiens jau izvirzīja ventspilniekus vadībā, tam sekoja arī Māra Gulbja trejacis un pēc 20 spēlētām minūtēm viesi bija priekšā ar 33:29.

Trešajā spēles nogrieznī jau gandrīz visu laiku priekšā bija “Ventspils”, kas tās noslēgumā joprojām saglabāja četru punktu vadību (48:44). Ceturto ceturtdaļu “Ventspils” sāka lieliski un pēc Maika Brusevica tālmetiena panāca jau 53:44, bet vēl pēc brīža sekoja arī Emanuēla Ubillas un Aigara Šķēles trejači, rezultātam kļūstot 59:46.
Kaut spēles beigās “Iberostar” izmisīgi centās atspēlēties, “Ventspils” paveica visu nepieciešamo, lai noturētu panākumu.

Šīs vienības savā starpā tikās FIBA Čempionu līgas sezonas pirmajā spēlē, kad “Ventspils” savā laukumā guva uzvaru ar 73:72. Toreiz uzvaras metienu septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta Ronalds Zaķis.

B apakšgrupas kopvērtējumā pēc astoņām kārtām vienvadību ar septiņiem panākumiem pārņēmusi “MHP Riesen” vienība, kurai ar sešām uzvarām seko “Iberostar”, piecas reizes uzvarējusi “Neptunas”, ko pēdējā laikā piemeklējušas finansiālas problēmas, bet pa četriem panākumiem ir “Elan” un “Ventspils” rēķinā.
Grupas lejasgalā pa diviem panākumiem ir “SikeliArchivi”, “Gaziantep” un PAOK vienībām.