foto – Juris Kalniņš

BK “Ventspils” sagādā pirmo zaudējumu Antverpenes “Giants” komandai 0

Latvijas vicečempione basketbolā “Ventspils” FIBA Eiropas kausa otrā posma otrajā spēlē otrdien savā laukumā ar 97:80 (32:22, 22:23, 21:19, 22:12) pieveica Beļģijas komandu Antverpenes “Giants”, kas šajā turnīrā līdz šim vēl nebija piedzīvojusi zaudējumus.
Ventspilniekiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Kristaps Janičenoks, bet attiecīgi 17 un 16 punktus iemeta Māris Gulbis un Žanis Peiners.
Tikmēr “Giants” sastāvā 16 punktiem guva Maikls Smits un Kvame Vons.
Kaut mača ceturtajā minūtē “Giants” vēl izvirzījās vadībā ar 8:7, turpinājumā ventspilnieki nospēlēja ļoti rezultatīvi, pirmajā ceturtdaļā sametot 32 punktus un jau iegūstot desmit punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā “Ventspils” stabili saglabāja aptuveni desmit punktu pārsvaru, kas pēc 20 spēlētām minūtēm ļāva atrasties priekšā ar 54:45.
Kaut otrā puslaika sākumā ventspilnieki saglabāja pārsvaru, trešās ceturtdaļas vidusdaļā “Giants” veica izrāvienu 9:2, pietuvojoties līdz 64:68. Tomēr pēdējā pusotrā minūtē mājinieki guva septiņus punktus pēc kārtas un atkal bija priekšā ar 75:64. Zīmīgi, ka katrā no pirmajām trim ceturtdaļām “Ventspils” realizēja pēdējo sekunžu metienus.
Pilnībā spēles likteni ventspilnieki salauza ceturtās ceturtdaļas ievadā, kad guva pirmos astoņus punktus, bet ceturtās minūtes beigās viņu pārsvars jau pārsniedza 20 punktus. Līdz dueļa beigām “Ventspils” noturēja drošu uzvaru.
Tāpat kā “Giants”, arī “Ventspils” turnīra pirmajā posmā bija viena no sešām komandām, kas tika pie maksimālā rezultāta – sešās spēlēs tikai uzvaras. Tomēr otrā posma pirmajā mačā ventspilnieki ar 64:88 piekāpās Čehijas čempionei Nimburkas ČEZ, bet “Giants” turpināja savu uzvaras gājienu, jo ar 94:73 uzveica Sofijas “Lukoil Academic” no Bulgārijas.
ČEZ un “Lukoil Academic” savstarpēju otrās kārtas spēli trešdien aizvadīs Bulgārijā.