basketballcl.com

BK “Ventspils” sataisa kļūdas un zaudē Turcijā 0

FIBA Čempionu līgas trešās kārtas spēlē BK “Ventspils” izbraukumā ar 69:74 zaudēja Ušakas “Muratbay”, lai gan lielāko daļu otrā puslaika bija vadībā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Ventspilniekiem visa spēle pagāja kā pa viļņiem. Labs sākums, kurā “Ušak” komandai lielākās raizes sagādāja iepriekš neredzētais un tātad nezināmais Māris Ziediņš. Labas epizodes padevās Folarinam Kempbelam un Ronaldam Zaķim, uzbrukumā labi kustējās bumba un vadībā bija Latvijas komanda – 23:19 pēc pirmajām desmit minūtēm.
Otrajā ceturksnī iniciatīva jau bija mājinieku pusē, kuru rindās veiksmīgi spēlēja Rolands Freimanis. Drīz vien jau nācās skriet pakaļ pretiniekam (31:42), pārtraukumā ejot 44:48.

Otrā puslaika sākumā BK “Ventspils” pārņēma vadību un šķietami droši kontrolēja spēles gaitu. Bija pa kādai vaļībai un Kārļa Muižnieka komandai nikni veltītais – ne jau sev, bet jums mēs taisām skautingu. Tomēr BK “Ventspils” bija vadībā un noteikti no Ušakas varēja aizbraukt uzvaru. Ja vien nebūtu izgāztas pēdējās divas minūtes.

BK “Ventspils” pēdējā ceturtdaļā guva tikai astoņus punktus, spēles beigās no spēlēs – neko. Spēli zaudēja paša kļūdām, galotnē kā apšu labām nodrebot daudziem. Neizspēlēts gala auts, Šķēles izkāpiens ārpus laukuma, tā paša Šķēles no groza apakšas neiemests metiens, Lomaža piespēle autā. Ventspils jaunie neizturēja spēles spriedzi, šādu maču pieredze viņiem maza. “Ušak” tikmēr savus uzbrukumus pārvērta punktos un aiztraucās garām. Varbūt vajadzēja laukumā sūtīt to pašu Kristapu Janičenoku, kuram spēles vidū tika piecas minūtes?! Pa līnijām komandas kapteinis, visticamāk, nestaigātu.

Mača izskaņā vēl kaut ko glābt varēja citi pieredzējušie, bet nekā. Rihards Kuksiks aizmeta garām trīs tālmetienus, visā spēlē 1/7, komandai ar viņu laukumā -22. Pašu pēdējo cerību uz izglābšanos apraka Villija Dīna piespēle pretinieka rokās. Ar Kempbelu, tāpat Lomažu, laukumā pa -10.

BK “Ventspils” komandai tas bija otrais zaudējums trīs spēlēs, kas C grupas dod vietu turnīra tabulas vidusdaļā. Ar tādu pat bilanci ir vēl četras komandas.
FIBA Čempionu līgas nākamo spēli BK “Ventspils” aizvadīs 9. novembrī savā laukumā pret Itālijas “Varese”.

FIBA ČEMPIONU LĪGA
C grupa
“Muratbay Usak” (Turcija) – BK “Ventspils” 74:69
(19:23, 48:44, 57:61). Makisiks 26+10AB, Greimanis (24 min) 13+4AB, Monro 10; Šķēle 13, Ziediņš 12, Zaķis, Mbodžs pa 11, Dīns 8, Kempbels 6, Kuksiks 5, Lomažs 3, Janičenoks, Ate.
Citās spēlēs: “Neptunas” – “ASVEL” 81:67, “Rosa Radom” – “Oldenburg” 70:66.
Tabulā: 1. “Neptunas” 3-0, 2. “PAOK” 2-1, 3. “Oldenburg” 2-1, 4. BK “Ventspils” 1-2, 5. “Muratbay Usak” 1-2, 6. “Varese” 1-2, 7. “ASVEL” 1-2, 8.”Rosa Radom” 1-2.

MŪSĒJIE EIROPĀ
ULEB EIROPAS KAUSS.
“Ņižņij Novgorod” (treneris Artūrs Štālbergs) – “MZT Skopje” 88:74 (pag.), Ingus Jakovičs (4 min) 2 punkti. “Zenit” – “Budučnost” 84:79, Jānis Timma nespēlēja. “Fuenlabrada” – “Bilbao” 89:78, Rolands Šmits (13 min) 2+1AB. “Gran Canaria” – “Lietkabelis” 86:67, Anžejs Pasečņiks (8 min) 3+3AB.
FIBA EIROPAS KAUSS. “Telekom Bonn” – “Belfius Mons” 77:75, Ojārs Siliņš (22 min) 13+1AB. “Elan Chalon” – “Alba Fehervar” 91:111, Mareks Mejeris (11 min) bez punktiem.
Sievietes
EIROLĪGA. “Usk Praha” – “Wisla” 84:63, Anete Šteinberga (18 min) 11+5AB. Kurskas “Dinamo” (otrais treneris Mārtiņš Zībarts) – “Mersin” 73:67.
EIROPAS KAUSS. “Udominate” – “Wasserburg” 66:99, Zenta Meļņika (35 min) 24 (9/12, 6/8)+9AB+4RP.