bkventspils.lv

BK “Ventspils” uzvaru sērija pārtrūka Klaipēdā 0

BK “Ventspils” FIBA Čempionu līgas pamatturnīra priekšpēdējās kārtas mačā trešdien Lietuvas pilsētā Klaipēdā ar 68:84 (16:20, 15:18, 22:20, 15:26) zaudēja “Neptūnas” komandai, tādējādi pārtraucot četru uzvaru sēriju šī turnīra ietvaros.
Savukārt visu turnīru ietvaros “Ventspils” pirms šī mača bija guvusi astoņas uzvaras pēc kārtas.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

“Ventspils” komandas sastāvā 18 punktus iemeta Villijs Dīns, kamēr 13 punktus pievienoja Māris Gulbis, bet par vienu mazāk Edgaram Žeļonim. Savukārt deviņus punktus guva Ronalds Zaķis.
“Neptūnas” rindās rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Lerijs Drū.

“Neptūnas” komanda šo spēli sāka ar 6:0 izrāvienu, bet pēc tam izvirzījās vadībā arī ar 11:4. “Ventspils” basketbolisti tikpat kā visu pirmo puslaiku bija iedzinējos, bet pirmo ceturtdaļu nācās noslēgt ar četru punktu deficītu – 16:20. Otrās ceturtdaļas otrajā minūtē pēc Edgara Zeļoņa tālmetiena ventspilnieki samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (21:22), bet pēc tam Dīns iemeta vēl divus punktus, kas Latvijas klubam pirmo reizi šajā cīņā ļāva pārņemt vadību.
Turpmākās minūtes “Ventspils” komandai gan nebija diez ko sekmīgas, jo “Neptūnas” iemeta astoņus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 30:23. Mājiniekiem līdz lielajam pārtraukumam vadību izdevās nosargāt, kas otro puslaiku ļāva sākt ar septiņu punktu pārsvaru – 38:31.

Arī otrajā puslaikā “Neptūnas” turpināja kontrolēt spēles gaitu un visu laiku atradās vadībā. Ventspilnieki gan tālāk par astoņiem punktiem mājiniekus sākumā nepalaida, bet savu tobrīd lielāko pārsveru Klaipēdas klubs ieguva sešas minūtes līdz pamatlaika beigām, kad ar precīzu trīspunktnieku izdevās panākt 70:57.
Noslēdzošajās minūtēs ventspilnieki spēlēja gaužām neveiksmīgi, pretiniekus cenšoties apspēlēt individuāli, kamēr “Neptūnas” bija uz viļņa un cīņas beigas sagaidīja ar komfortablu pārsvaru, tiekot pie drošas uzvaras.

Ventspilnieki Čempionu līgā un “Olybet” Latvijas Basketbola līgā (LBL) pirms šī mača bija izcīnījuši jau astoņas uzvaras pēc kārtas, kaut vienība kopš gada sākuma darbojas bez galvenā trenera Kārļa Muižnieka, kuru piemeklējušas veselības problēmas.

“Neptūnas” zaudēto spēļu sērija un “Ventspils” nostāšanos uz uzvaras takas ļāva ventspilniekiem aizdomāties par otro vietu grupā, kas dotu cerību uz brīvu pirmo “play-off” kārtu – izslēgšanas turnīra otrajai kārtai uzreiz kvalificēsies piecu grupu uzvarētājas un trīs labākās otro vietu ieguvējas. Tomēr pagaidām “Ventspils” komanda nemaz nav garantējusi vietu izslēgšanas turnīrā.