bkventspils.lv

BK “Ventspils” dramatisks zaudējums Francijā 0

Latvijas vicečempioni basketbolā “Ventspils” Eiropas Izaicinājuma kausa otrā posma piektajā spēlē izbraukumā otrdien ar rezultātu 72:74 (16:14, 20:20, 25:22, 11:18) dramatiskā cīņā zaudēja Francijas čempionāta vienībai “Dijon Basket” un šķīrās no cerībām iekļūt ceturtdaļfinālā.

NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, ventspilniekiem bija jāuzvar šajā un arī pēdējā turnīra cīņā, kurā turklāt izbraukumā būtu jāatspēlē pirmajā mačā iekrātais piecu punktu deficīts pret Krievijas klubu Ļubercu “Triumf”.

Jānis Timma ventspilnieku rindās izcēlās ar 15 gūtiem punktiem, 13 punktus un desmit rezultatīvas piespēles pievienoja amerikānis Lorenco Viljamss, bet desmit punktus guva Sandis Valters.

Spēles ievadā “Ventspils” komanda nonāca vadībā ar 7:2, bet vēlāk mājinieki guva četrus punktus pēc kārtas un panāca viena punkta deficītu – 10:11. Mazrezultatīvā ceturtdaļas izskaņā viesiem tomēr izdevās saglabāt vadību (16:14).

Otrās ceturtdaļas sākumā “Dijon Basket” ātri pārņēma iniciatīvu savās rokās un izvirzījās vadībā ar 22:19, bet līdz ceturtdaļas vidum ventspilnieki panāca neizšķirtu 24:24. Vadībā viesi atgriezās divas minūtes pirms puslaika beigām (33:32), bet līdz iešanai atpūtā parūpējās par divu punktu pārsvaru – 36:34.

Laukuma saimnieki trešajā ceturtdaļā pēc ļoti sīvā cīņā aizvadītām pirmajām minūtēm spēja atgriezties vadībā un vairākas reizes izkarot piecu punktu pārsvaru, tomēr ceturtdaļas izskaņā “Ventspils” jau atkal uz brīdi pabija vadībā. Noslēdzošās desmit minūtes, pateicoties ļoti veiksmīgai ceturtdaļas izskaņai, viesi uzsāka ar piecu punktu pārsvaru (61:56).

Noslēdzošās ceturtdaļas gaitā ventspilnieki nemainīgi atradās vadībā, uz brīdi izveidojot sešu punktu pārsvaru. “Dijon Basket” reizi prata panākt neizšķirtu (66:66), bet divas minūtes pirms beigām “Ventspils” atradās vadībā ar 70:67. Turpinājumā gan viesiem nekādi neveicās uzbrukumos, bet 26 sekundes pirms fināla svilpes nostaigāja Akselis Vairogs, atdodot bumbu mājiniekiem, kuriem uz to brīdi bija viena punkta deficīts. Laukuma saimnieki savu iespēju izmantoja un 20 sekundes pirms cīņas beigām panāca viena punktu pārsvaru. Māris Gulbis ātri vien atjaunoja viesiem viena punkta pārsvaru. Mājinieki atbildēja ar precīzu tālmetienu, bet Sanda Valtera pēdējo sekunžu divpunktu metiens nebija precīzs.

“Ventspils” klubs izvēlējies nenoslēgt pilnvērtīgu līgumu ar amerikāņu aizsargu Kevinu Fosteru, kurš iepriekš komandā bija uzaicināts uz pārbaudes laiku.

Citā šīs grupas piektās kārtas mačā otrdien “Triumf” viesos izsēja pārsvaru pret Gaziantepas “Royal” komandu no Turcijas un piedzīvoja zaudējumu ar 59:64. Ja šajā cīņā būtu uzvarējuši “Triumf” basketbolisti, ventspilnieki vēl pirms savas otrdienas cīņas būtu šķīrušies no izredzēm sasniegt ceturtdaļfinālu.

Šobrīd K apakšgrupā piecas uzvaras piecos mačos ir “Royal”, bet tālāk ar trim panākumiem seko “Triumf”. Savukārt Latvijas un Francijas klubi guvuši pa vienam panākumam, cīņu par vietu ceturtdaļfinālā vairs neturpinot.