foto – bkventspils.lv

BK “Ventspils” zaudē Janičenoku un pusfināla pirmo spēli 0

Pērnās sezonas čempione “VEF Rīga” Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla pirmajā spēlē trešdien viesos uzveica “Ventspili”, turklāt kurzemnieku rindās traumu guva komandas līderis Kristaps Janičenoks.
Rīdzinieki uzvarēja ar rezultātu 76:65 (22:21, 16:17, 22:12, 16:15), sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Klubs apstiprinājis, ka Janičenokam ir plīsusi Ahileja cīpsla un sezona viņam ir beigusies un viņam gaidāms ilgs atveseļošanās periods. Sagaidāms, ka viņš nevarēs palīdzēt Latvijas izlasei vasarā gaidāmajā Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Ar 16 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm uzvarētāju rindās izcēlās Fransisko Kruss, bet 15 punktus iemeta Mareks Mejeris. Savukārt 13 punkti Džošua Bostikam, bet desmit punktus iemeta Jānis Bērziņš.
Tikmēr mājiniekiem 13 punktus guva Villijs Dīns, kuram arī deviņas rezultatīvas piespēles. Desmit punktus iemeta Deriks Nikss, bet pa astoņiem punktiem Mārim Gulbim un Demjeram Pitsam.

Mača sākumā pārsvars laukumā piederēja viesiem, kuri pirmajās četrās minūtēs iekrāja deviņu punktu pārsvaru (14:5). Tiesa, mājiniekiem izdevās sekmīga pakaļdzīšanās, un pirmais ceturksnis noslēdzās ar 22:21 “VEF Rīga” labā.
Otrās ceturtdaļas ievadā ventspilnieki iemeta sešus bezatbildes punktus (27:22), taču pēc Janičenoka notraumēšanās rīdzinieki trīsarpus minūšu laikā panāca izlīdzinājumu (31:31). Tāpat neizšķirtu (38:38) rezultāta tablo vēstīja pēc nospēlēta pirmā puslaika.

Otrā puslaika sākumā ventspilnieki vēl atradās vadībā ar 44:40, bet tad “VEF Rīga” veica 10:0 izrāvienu. Lai gan mājiniekiem nedaudz izdevās pietuvoties, tomēr trešās ceturtdaļas nogalē laukumā saimniekoja Rīgas basketbolisti, kuri pirms ceturtā ceturkšņa panāca desmit punktu pārsvaru (60:50).
Ceturtās ceturtdaļas sākumā “Ventspils” deficītu samazināja līdz septiņiem punktiem (55:62), taču četru minūšu laikā galvaspilsētas klubs savu pārsvaru dubultoja (69:55). Atlikušās četras minūtes “VEF Rīga” pārsvaru noturēja un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 76:65.

Sērijas otrā spēle tiks aizvadīta piektdien “VEF Rīga” laukumā.