×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. jūnijs, 2016
Drukāt

“Black Sabbath” – pirmo un pēdējoreiz

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Black Sabbath"

5. jūlijā Rīgā, hallē “Arēnā Rīga” notiks smagā roka dzīvo leģendu – grupas “Black Sabbath” vienīgais koncerts Baltijas valstīs – daļa no grandiozām ardievām skatuvei pasaules turnejas “The End” ietvaros.

Leģenda vēsta, ka 1969. gadā kādā kinoteātrī, kas atradās iepretī Birmingemas grupas “Earth” mēģinājumu telpai, tās ģitārists Tomijs Aiomi noskatījies klasisko šausmu filmu “Black Sabbath” jeb “Melnais sabats”. Ģitāristu kā zibens ķērusi iedvesma, kas kļuvusi par motīvu mūzikas virzienam, kas līdz nepazīšanai pārvērta līdzšinējo blūzroka skatuvi. Turpmāk no rokmūzikas skatuves tika piedāvātas šausmas – okultisma simbolika, grupa, kuras dalībnieki koncertos uzstājas dažādu vielu reibumā un laiku pa laikam uz skatuves nokož kādas dūjas vai sikspārņa galvu. Savādā kārtā tieši šī grāfa Drakulas cienīgā izrāde aizrāva miljoniem klausītāju, un to pārspēja vien pašu grupas dalībnieku tumšais liktenis – alkohola, narkotiku un bohēmas krietni pabojāta veselība. Par spīti neprātīgām dīvainībām, kas saistās ar “Black Sabbath”, ka mums ir darīšana ar rokmūzikas dinozauriem, kuri pārvērtuši rokmūzikas attīstības gaitu un ietekmējuši neticami lielu skaitu smagās mūzikas apvienību līdz mūsdienām.

Tām mūsdienām, kurās leģendārās grupas dalībnieki Ozijs Osborns, Tomijs Aiomi un Gīzers Batlers sola pāršķirt pēdējo nodaļu grupas vēstures pēdējā sējumā neticamajā “Black Sabbath” stāstā. Tas ir arī stāsts par pārdotiem 70 miljoniem albumu, diviem “Grammy” un 2005. gadā uzņemšanu Rokenrola Slavas zālē. Piedzīvojusi sastāva maiņas, izjukšanu un vairākkārtēju apvienošanos, grupa nu vēlas pielikt skaļu punktu gandrīz 48 gadu ilgajai pastāvēšanas vēsturei.

“Black Sabbath” paziņojuši, ka gaidāmie atvadu koncerti pārspēs visas iepriekšējās koncertturnejas ar “hipnotizējošāko skatuvi grupas vēsturē”. Grupas līderis Ozijs paudis – “Kad šī turneja noslēgsies, tās tiešām būs beigas vienai no leģendārākajām grupām rokmūzikas vēsturē”. Apjomīgā pasaules turneja sākusies janvārī Ziemeļamerikā, pavasarī – Austrālijā, savukārt 2016. gada vasarā “Black Sabbath” ieradušies Eiropā, kur izziņoti koncerti 14 valstīs, tostarp arī Latvijā. Turneju plānots noslēgt nākamā gada 4. februārī grupas dzimtajā Birmingemā, vietā, kur 1969. gadā dibinātā grupa sniedza tās pirmo koncertu.

Lai arī oficiālajā grupas diskogrāfijā ieskaitīti 19 studijas albumi, šis tomēr nav beidzamais skaitlis, jo katrā no “Black Sabbath” pieturas punktiem faniem būs iespēja iegūt īpašumā pēc skaita divdesmito plati – grupas astoņu dziesmu minialbumu, kam dots nosaukums “The End”. Tajā iekļautas vairākas dziesmas no “Black Sabbath” pēdējā studijas albuma, 2013. gadā iznākušā izdevuma “13”, kā arī četras gluži jaunas dziesmas. Leģendārās dziesmas no grupas darbības spožā sākumposma (“Paranoid”, “Iron Man”, “War Pigs”) un dažas no jaunākajām kompozīcijām ceram sagaidīt izskanam arī Rīgā. Ozijs kādā intervijā ironiski atzinis, ka jaunās dziesmas fani nemaz nevēloties dzirdēt.

Rokmūzikas vēsture liecina, ka plaši (un neslēpsim, arī komerciāli) izziņotas “beigas” nekad par īstām beigām nav kļuvušas, un, šķiet, arī “Black Sabbath” beigām sekos turpinājums. Katrā ziņā Ozijs sola, ka turpināšot solokarjeru, smejot, ka viņa sievai un menedžerei Šeronai Osbornai ārkārtīgi patīkot iepirkties un tam esot vajadzīgi zināmi līdzekļi. Pat, ja izrādās, ka “Black Sabbath” atvadas ir kā “hipohondriķis radinieks, kurš paziņo, ka nu viņam beigas klāt, bet nākamajā gadā jūs saprotat, ka viņš arvien ir turpat, kur bijis” (“The Guardian”), ir vērts sajust vēstures elpu tepat, Rīgā. Ar visām tai piederošajām dīvainībām.

 

Varbūt noder!

Koncerts: 5. VII 19.30 “Arēnā Rīga”. Ieeja no 18.00

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, “www.bilesuserviss.lv”.

Cena: EUR 59 – 262,04

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+