×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

“Blagovest” un Samsons Izjumovs Lielā Gavēņa koncertā

Foto: LETAFoto: LETA

Svētdien, 16. martā pulksten 15 koncertzālē “Ave Sol” notiks ikgadējais Lielā Gavēņa laika dziedājumu koncerts Rīgas Pareizticīgo kamerkora “Blagovest” un pazīstamā baritona Samsona Izjumova izpildījumā, portālam LA.lv pavēstīja koncertzāles pārstāve Inga Krūmiņa.

Šoreiz klausītājiem tiks piedāvāti ne tikai izcilo krievu komponistu Pāvela Česnakova, Dmitrija Bortņanska, Alekseja Ļvova un Artēmija Vedeļa darbi, bet arī vairākas daļas no Rodiona Ščedrina darba “Apzīmogotais eņģelis” – krievu liturģija, kas rakstīta jauktajam korim un solistiem – soprānam, altam, tenoram, divām zēnu balsīm un flautai. Komponists Rodions Ščedrins tiek uzskatīts par vienu no Krievijas kultūras ikonām, un viņa darbi regulāri tiek atskaņoti pasaules ievērojamākajās koncertzālēs izcilu mūziķu sniegumā.

Lielā Gavēņa koru publiskie koncerti ir krievu garīgās mūzikas parādība. Šo tradīciju 19.gadsimtā St. Pēterburgā dibināja izcils krievu komponists, mūziķis un koru kapelas direktors Aleksejs Ļvovs ar mērķi prezentēt arī laicīgai publikai pareizticīgo baznīcas koru dziedājumus, kuri tiek atskaņoti Lielā Gavēņa laikā. Šie dziedājumi tiek uzskatīti par īpaši skaistiem un aizkustinošiem, kas katram liek ieskatīties savas dvēseles dziļumos.

Ar izpildījumu, kas atklāj krievu garīgās mūzikas svētsvinīgumu un pilnību, šo garīgo tradīciju arī Latvijā turpina viens no izcilajiem Latvijas koru kolektīviem – Rīgas Pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” diriģenta Aleksandra Brandava vadībā. Kora daiļrades pamatā ir krievu garīgā mūzika, kurai ir vairāk kā tūkstotis gadu – sākot ar senkrievu neumās pierakstītiem dziedājumiem līdz izcilo 18. – 20. gadsimta krievu komponistu brīnišķīgiem daudzbalsīgiem kora koncertiem.

Lielā Gavēņa laika koncertā baritona partijas izpildīs pazīstamais solists Samsons Izjumovs, kas, savulaik, absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, un šobrīd ir Latvijas Nacionālās operas solists. Samsons Izjumovs sniedzis solokoncertu Maskavas Konservatorijas zālē, sadarbojies ar pasaulslaveniem diriģentiem, piedalījies starptautiskos festivālos, un daudz koncertējis ārpus Latvijas – Austrijā, Šveicē, Spānijā un citur.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+