×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. marts, 2015
Drukāt

Blakus pussabrukušajam Buru ielas namam avārijas stāvoklī ir arī otra māja (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Ūdens krājas arī Buru ielas 9.nama otrā korpusā, kas ir pastāvīga dzīvojamā ēka pretī pussabrukušajam namam, novēroja aģentūra LETA.

Ūdens krājas ēkas pagrabā, un, iespējams, tieši šī iemesla dēļ ēkas tuvumā ir jūtama nepatīkama smaka.

Arī Rīgas domes “Vienotības” deputāts Valdis Gavars (V) stāsta, ka “blakus ēkai, kas atrodas pagalmā, ir ar ūdeni pilns pagrabs, un pati māja avārijas stāvoklī”. Pēc Gavara domām, iedzīvotāji ir jāizmitina citur, bet abi ēku korpusi Buru ielā 9 ir jānojauc, nevis jāmēģina “salāpīt”.

Atsaucoties uz vietējiem iedzīvotājiem, deputāts informē, ka ēkai, kura vakar vakarā sāka brukt, ūdens pagrabā krājies jau aptuveni desmit gadus. Reiz ūdens ticis izsūknēts, bet jau pēc dažām dienām tas bijis atpakaļ. Tas mājas konstrukcijas bojājis ilgstoši, un, iespējams, kļuvis par vakar vakarā notikušās nelaimes iemeslu.

“Sapuvušās ēkas konstrukcijas vairs neizturēja slodzi, un kāpņu telpa sabruka. Šobrīd ēkas gala siena pie pamatiem ir nosēdusies un noliekusies uz blakus esošās mājas pusi, kas liecina, ka drīzumā sabrukt var visa māja. Iedzīvotāji vairākkārt vērsušies “Rīgas namu pārvaldniekā”, tomēr palīdzību nav saņēmuši,” stāsta Gavars.

Neraugoties uz Buru ielas 9.nama iedzīvotāju parādiem par apsaimniekošanas pakalpojumiem, pašvaldības SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) nedrīkstēja pieļaut, ka cilvēki dzīvo namā, kas var sabrukt, uzskata Rīgas domes opozīcijas deputāts Valdis Gavars.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes “Vienotības” frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists Nils Josts, Gavaram radies iespaids, ka, ņemot vērā mājas iemītnieku parādu, apsaimniekotājs ir “vienaldzīgi noskatījies un gaidījis, kamēr viss sabruks, tad būs miers no nemaksātājiem”.

Deputāts atgādina, ka ēku drošība ir regulāri jāapseko un nedrīkst ļaut iedzīvotājiem turpināt dzīvot bīstamos apstākļos. “Šobrīd esot pieaicināts neatkarīgs būveksperts, kura atzinums varētu būt gatavs pēc nedēļas. Šādam slēdzienam bija jābūt jau vakar! Apsaimniekotājs nedrīkstēja pieļaut, ka iedzīvotāji turpina dzīvot mājā, kas var sabrukt. Un nav svarīgi, bija vai nebija iedzīvotājiem parāds par apsaimniekošanu, jo cilvēku dzīvība ir svarīgāka,” pārliecināts Gavars.

Viņš uzsver, ka Buru ielas 9.nama konstrukciju daļēja sabrukšana vēlreiz apliecina it kā labi zināmo patiesību – uz iedzīvotāju drošības apdraudējumiem ir jāreaģē nekavējoties, nevis jāgaida nelaime un tad jārīkojas. “RNP ir ēkas apsaimniekotājs, un tam ir jāuzņemas ievērojama atbildības daļa, par cilvēku dzīvībai bīstamo notikumu,” pārliecināts opozīcijas deputāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Nožēlojamā Rīga! Skatoties interesanto raidījumu “Ielas garumā”, mani vienmēr pārņem kauna sajūta. Kāda nodzīvota, pussabrukusi, nesakopta, apķēpāta, piespļaudīta ir Rīga no Baložkalna līdz Rumbulai, Mārupei un Babītei! Ap Āgenskalnu, Torņkalnu, ap visām neskaitāmajām bijušajām muižiņām, Bolderāju u.t.t., pat privātmāju rajoni (ne)sakoptības ziņā ne tuvu nestāv blakus Latvijas mazpilsētām. Varu apgalvot, ka, piemēram, Smiltenē vai Valmierā jūs ar uguni nesameklēsiet NEVIENU Rīgas “standartam” atbilstošu ēku. Laikam tas maskaļu bacilis ir trakāks par vēzi un reizēm pat tie (jo mentāli viņi jau otrajā paaudzē nepieder mūsu tautai) rīdzinieki, kas sevi joprojām uzskata par latviešiem un šad tad mēdz klusiņām kaut kur maliņā ierunāties valsts valodā, sen ir nolaidušies līdz okupantu līmenim. Vai tiešām esat galīgi zaudējuši savu kārtības un skaistuma izjūtu un pašiem nav kauns dzīvot tādā degradētā vidē?!?

Draugiem Facebook Twitter Google+