×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Blaters gatavojas atkāpties no FIFA prezidenta amata

foto: AFP/LETAfoto: AFP/LETA

No Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidenta amata gatavojas atkāpties Zeps Blaters, lai gan vēl pagājušajā nedēļā viņš šajā amatā tika pārvēlēts.
Par savu nodomu Blaters otrdien paziņoja īpaši rīkotā preses konferencē.
Pašlaik 79 gadus vecais šveicietis aicinājis organizācijas vadību sarīkot īpašu kongresu, lai tajā viņš oficiāli varētu nolikt savas pilnvaras un lai varētu tikt ievēlēts jauns FIFA prezidents.
Blaters FIFA prezidenta amatā Cīrihē notikušajā kongresā tika pārvēlēts vien pagājušās nedēļas piektdienā, organizācijas vēlēšanās pieveicot savu vienīgo konkurentu Jordānijas princi Ali bin al Huseinu.
Vēl pirms kongresa sākuma ietekmīgo asociāciju pagājušajā nedēļā skāra pamatīgs skandāls – korupcijas lietā tika arestētas septiņas FIFA organizācijas augsta līmeņa amatpersonas.
Pamatojoties uz pēdējo dienu skandāliem, Blaters otrdien atzina, ka FIFA nepieciešama “dziļa rekonstrukcija”, turklāt viņš vairs savā virzienā nejūtot pasaules futbola atbalstu.
“Esmu pamatīgi apdomājis savu prezidentūru FIFA organizācijā. Pēdējie 40 gadi bijuši cieši saistīti ar šo asociāciju un šo lielisko sporta veidu – futbolu,” preses konferencē sacīja Blaters. “Es novērtēju un mīlu FIFA vairāk par visu, kā arī futbola un šīs organizācijas labā vēlos darīt visu to labāko. Izvēlējos atkal kandidēt prezidenta vēlēšanās, jo domāju, ka futbolam tā būs labāk.”
“Vēlēšanas ir noslēgušas, taču izaicinājumi, ar kuriem FIFA ir jāsaskaras, nav beigušies. Šai organizācijai ir nepieciešama dziļa rekonstrukcija, lai gan šīs asociācijas biedri man atkal ir devuši mandātu un pārvēlējuši prezidenta amatā. Tomēr to neatbalsta katrs šajā futbola pasaulē,” uzsvēra Blaters.
“Tieši šī iemesla dēļ aicinu rīkot ārkārtas kongresu, lai varu nodot savas funkcijas. Kongress tiks rīkots, cik ātri vien iespējamas. Līdz tam brīdim turpināšu pildīt savus FIFA prezidenta pienākumus,” pauda Blaters.
FIFA ārkārtas kongress notiks laikā starp šī gada decembri un nākamā gada martu.
Pagājušajā nedēļā Blaters tika ievēlēts jau uz savu piekto termiņu, lai gan viņa kandidatūra izsauca pretrunīgu reakciju FIFA iekšienē. Vēl 2011.gada vēlēšanu laikā šveicietis izteicās, ka tas būs viņa pēdējais termiņš, taču vēlāk savu nostāju nolēma mainīt.
Darbu FIFA Blaters sāka 1975.gadā kā tehniskais direktors, bet pēc sešiem gadiem viņš kļuva par ģenerālsekretāru, kā pienākumus pildīja līdz brīdim, kad viņu 1998.gadā ievēlēja par prezidentu.
Tiesa, ilgais termiņš FIFA prezidenta amatā ir ierasta lieta, piemēram, francūzis Žils Rimē to vadīja 33 gadus (1921.-1954.), bet brazīlietis Žoau Avelanžs savus pienākumus pirms Blatera pildīja 24 gadus (1974.-1998.).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+