×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Blaters uzstās uz 2022.gada Pasaules kausa futbolā rīkošanu ziemā

AFP/LETAAFP/LETA

Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters uzstās, lai 2022.gada Pasaules kauss futbolā Katarā tiktu rīkots ziemā, nevis vasarā, ņemot vērā šīs valsts klimatiskos apstākļus.

FIFA prezidents uzskata, ka Pasaules kausa rīkošana Katarā vasarā apdraudētu sportistus, jo temperatūra šajā valstī jūnijā un jūlijā nereti sasniedz 50 grādus.

Blaters trešdien paziņoja, ka viņš uzstās, lai FIFA izpildkomitejas tikšanās laikā oktobrī tiktu lemts par kausa rīkošanu ziemā, neskatoties uz to, kādu efektu šis lēmums varētu atstāt uz valstu futbola čempionātiem.

“Izpildkomiteja noteikti sekos man,” Blaters izteicies kādas sporta konferences laikā Austrijā. “Ir skaidrs, ka šādā vasaras karstumā nav iespējams spēlēt, un mums ir jārūpējas par futbolistiem. Noteikti ir iespējams atvēsināt stadionu, bet ne visu valsti,” paudis Blaters, komentējot Kataras ambiciozos plānus futbola arēnās uzstādīt jaudīgu kondicionēšanas sistēmu.

Bagātā Persijas līča valsts Katara, gatavojoties 2022.gada Pasaules kausam futbolā, infrastruktūrā gatavojas ieguldīt 101 miljardu dolāru (54 miljardus latu). Jaunu stadionu celtniecībai atvēlēti četri līdz pieci miljardi dolāru (2,1 līdz 2,6 miljardi latu).

Katara paziņojusi, ka spēs sarīkot Pasaules kausu jebkurā gadalaikā.

“Vairākas pasaules futbola personības izteikušās, ka dod priekšroku turnīra rīkošanai ziemā. Mēs esam gatavi Pasaules kausu uzņemt gan vasarā, gan ziemā. Mūsu plānošanu tas nekādā veidā neietekmē,” teikts Kataras Pasaules kausa organizācijas komitejas paziņojumā.

Tiesa, komiteja piebildusi, ka stadionus, treniņu laukumus un publiskās zonas plānots aprīkot ar gaisa atvēsināšanas iekārtām. Turklāt tas tikšot darīts ar atjaunojošās enerģijas tehnoloģiju palīdzību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+