×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. decembris, 2012
Drukāt

Blaumaņa jubilejai veltīta Valerija Baidas gleznu izstāde “Pa skaisto Vidzemi pie rakstnieka”

rudolfsblaumanis2

2013.gada 1.janvārī latviešu rakstniekam un dramaturgam Rūdolfam Blaumanim – 150. Rakstnieka jubilejai veltīta Valerija Baidas gleznu izstāde “Pa skaisto Vidzemi pie rakstnieka”.

 

Gleznotājs dziļi izjutis Vidzemes augstienes ainavas ziemā, vasarā, pavasara atkušņos un apskaidrotajās rudens tālēs. Autors uztvēris viensētu kā vidzemnieku miniatūru, personīgu paradīzi: ar savu ozolu, liepu, ceriņu krūmu, dīķi, kalnu un pļavām.

Gleznās atrodam šo sajūtu un dievišķo mīlestību, ko izmisīgi meklējam un rodam dabā.

“Braki” glabā Blaumaņa ģimenes mājas, arī seno zemnieku sētu ar dzīvojamo māju, riju, klēti. Rīgā Blaumanis īrēja istabu pie gleznotāja Jāņa Rozentāla Alberta ielas 12 nama 9. dzīvoklī, tagad tas ir Jāņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs. Ēka Alberta ielā 12 ir Rīgas jūgendstila pērle.

Valerijs Baida dzīvo netālu pie Gaiziņkalna, “Lejas Vālēnos”, kur atrodas mākslinieku darbnīca ” Akmens mājas galerija”. Tur notiek ainavu glezniecības un zīmēšanas klases.

Kāds mākslinieks ir teicis: “Piecpadsmit minūtes darba plenērā ir nedēļa darba studijā.”. Valerijs Baida neatlaidīgi, drosmīgi un pārliecināti kopj sajūtu, kas rodas no tiešas saskarsmes ar dabu, no saskarsmes ar gaismu, kas to atrāda,” teic Andrejs Grants, fotogrāfs, Egļukalna kaimiņš, par Valerija gleznām.

4.janvārī 12.00 mākslinieki un interesenti aicināti zīmēt muzeja eksponātu Blaumaņa kažoku.

5.janvārī 15.00 tikšanās ar gleznotāju Valeriju Baidu Jāņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā.

Izstādes darba laiki: trešdiena – svētdiena 11.00 – 18.00, pirmdiena, otrdiena – slēgts.

Izstāde skatāma līdz 2013.gada 9.februārim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+