×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. maijs, 2014
Drukāt

Blondīnes gājiens


ReklāmfotoReklāmfoto

Par vasaras tuvošanos skaļi ziņo arī kinorepertuārs, kurā arvien lielāku vietu aizņem bezjēdzīgas komēdijas un komiksi. “Blondīne ēterā” nav izņēmums.

Viens no nozīmīgākajiem kino vērtēšanas portāliem “rottentomatoes.com” sava īsajā verdiktā par Stīvena Braila jauno komēdiju bijis īpaši skarbs, vērtējumā par galvenajiem atslēgas vārdiem izvēloties “nesakarīga” un “nesmieklīga” filma, kas nav tā vērta, lai pat noskatītos līdz galam. Un ir grūti nepiekrist šim vērtējumam, jo tajā tiešām nav nekā uzmanības vērta, ko apliecina arī fakts, ka, piemēram, ASV “Blondīni ēterā” pirms iekļaušanas kinorepertuārā nedemonstrēja kinokritiķiem un ne velti tā saņēmusi iznīcinošas recenzijas, tomēr kases rādījumi runā it kā pretī, sakot, ka niecīgais 15 miljonu budžets atpelnīts ar krietnu uzviju un gandrīz četrkārtīgi.

Labi vēl, ka nav nekādu paziņojumu par turpinājuma uzņemšanu, kaut gan nebūtu brīnums, ja nākamā filma atklātu ainiņas no Meganas Mailzas dzīves, kad viņa beidzot saņēmusi kāroto darbu un jau paguvusi aizmirst par apkaunojošāko dienu savā mūžā, un, iespējams, kopā ar “X cilvēku” smukulīti Džeimsu Mārsdenu būtu radījusi kuplu bērnu pulciņu, kuri visi kā viens izskatītos pēc sapņu bērniem no datorā pamatīgi apstrādātām žurnāla lapām. Taču līdz tam Mailzai garš ceļš ejams, kas – filmas nosaukums oriģinālvalodā ir atsauce uz “Walk of Fame”, kur ar ietves segumā iestrādātām zvaigznēm godinātas Amerikas kino, radio un televīzijas personības – neļauj zaudēt modrību ne uz mirkli, un tad nu viņa, nabadzīte, mokās, kā nu mācēdama, ar augsti paceltu galvu izkulties no ķezām, kas dažādu situāciju iespaidā apdraud ne tikai viņas karjeru, bet pat labo reputāciju.

Elizabete Benksa, kuras nozīmīgākā kinoloma, šķiet, uz mūžiem būs Efija “Bada spēļu” ekranizācija, uzliekot arvien jaunu latiņu, kā Holivudā jāizskatās četrdesmitgadniecei, un gēnu līmenī viņai totāli zaudē ar kāzu paziņojumiem jau mēnešiem aizņemtā amerikāņu komēdiju karaliene Dženifera Anistone. Taču arī viņas profesionālā darbošanās pēdējā laikā neliecina ne par ko uzmanības vērtu.

UZZIŅA:


“Blondīne ēterā”/”Walk of Shame”, ASV, 2014.

Režisors: Stīvens Brails

Lomās: Elizabete Benksa, Džeimss Mārsdens, Džiliana Džeikobsa, Villijs Gārsons, Sāra Raita

No 16. maija “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+