Mobilā versija
+2.7°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
13. novembris, 2014
Drukāt

“Bloomberg”: internetā visā pasaulē izkrāpj miljardu dolāru; shēmā iesaistīta arī Latvija

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Valūtas investīciju uzņēmums “Secure Investment” izgaisis bez pēdām, nodarot investoriem zaudējumus vairāk nekā viena miljarda dolāru apmērā, vēsta izdevums “Bloomberg Markets”.

Izdevums noskaidrojis, ka “Secure Investment” shēmā izmantotas arī Latvijas bankas.

“Secure Investment” investorus apkalpoja internetā.

Uzņēmuma interneta vietnē iepriekš norādīta informācija, ka tas apkalpojis vairāk nekā 100 000 klientu no 140 pasaules valstīm, ik dienas veidojot darījumus vairāku miljardu dolāru vērtībā.

“Secure Investment” saviem klientiem solīja peļņu līdz pat 1% apmērā dienā.

Taču maija sākumā “Secure Investment” interneta vietne izgaisa un izskatās, ka pazuduši arī klientu ieguldījumi.

“Bloomberg Markets” aprēķini, kas balstīti uz “Secure Investment” mājaslapā sniegto informāciju divus mēnešus pirms vietnes slēgšanas, liecina, ka kopējais klientu investīciju apjoms uzņēmumā veidojis vairāk nekā vienu miljardu dolāru.

Klienti no 11 dažādām valstīm piecos kontinentos norādījuši “Bloomberg Markets”, ka to investīcijas pazudušas līdz ar “Secure Investment”.

Kopumā izdevums iztaujājis 25 “Secure Investment” investorus.

Viņi stāstījuši, ka Panamā reģistrētais “Secure Investment” uzdevis viņiem investējamo naudu pārskaitīt uz banku kontiem Austrālijā, Kiprā, Polijā un Latvijā.

Lai arī “Secure Investment” reģistrēts Panamā, tā patiesā atrašanās vieta nav zināma.

Uzņēmums nav atklājis savu patieso atrašanās vietu, klientiem sniedzot vien shēmā iesaistīto banku vai arī saistīto uzņēmumu nosaukumus un atrašanās vietas, kā arī piedāvājot klientu apkalpošanas telefona numurus Austrālijā, Kanādā, Lielbritānijā, Honkongā un ASV.

Klientus “Secure Investment” pievilināja, veidojot labu reputāciju un regulāri sniedzot informāciju par veiksmīgiem valūtas tirdzniecības rezultātiem.

Tomēr tas viss esot izrādījies meli, tāpat kā uzņēmuma apgalvojumi par virkni biroju ar lielu darbinieku skaitu. “Bloomberg Markets” noskaidrojis, ka daļu “Secure Investment” vietnē ievietoto veiksmīgo kompānijas klientu videouzrunās patiesībā redzami aktieri.

“Secure Investment” bija izdevies iemantot plašu popularitāti.

Šā gada martā “Secure Investment” interneta vietne bijusi populārāka par vietni “Forex.com”, ko pārvalda uzņēmums “Gain Captial Holding Inc.”, un kas ir otrā lielākā valūtas tirdzniecības platforma ASV.

“Bloomberg Markets” norāda, ka “Secure Investment” izveidojis sarežģītu shēmu, lai savāktu un pēc tam noslēptu investoru naudu.

“Secure Investment” bija izveidojis dažādus uzņēmumus Belizā, Lielbritānijā un Britu Virdžīnās, lūdzot klientiem pārskaitīt naudu uz šiem uzņēmumiem piederošiem kontiem.

Tā kā “Secure Investment” darbība bijusi bāzēta internetā, tas lietas izmeklēšanu varētu padarīt visai sarežģītu, norāda “Bloomberg Markets”.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienam (2)Biznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+