Blosfelda kalanhoje. Gribu, lai zied arī nākamgad! 0

“Puķu veikalos piedāvā skaisti ziedošas Blosfelda kalanhojes podiņos. Man šīs puķītes ļoti patīk un daudzreiz esmu ļāvusies kārdinājumam nopirkt, lai gan zinu – nākamgad krūmiņš būs izspūris uz visām pusēm un tik skaisti nekad vairs neziedēs. Kur ir tas “āķis”?”
Baiba J. Valmierā

Reklāma
Reklāma

 

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

Nelielos, pievilcīgos Blos­felda kalanhojes (Kalanchoe blossfeldiana) krūmiņus ar dažādu krāsu ziediņiem lielā izvēlē var nopirkt no novembra līdz martam. Kalanhoju ziedēšanas laiks (no vēla rudens līdz pavasara sākumam) ir dabas ieplānots, tātad tās nav mākslīgi uzziedinātas, kā tas ir ar daudzām citām puķēm. Tomēr, lai veidotos kompakta krūmiņu forma un daudz ziedu, ir piepalīdzējuši cilvēki, dodot šajā tumšajā periodā papildu mākslīgo apgaismojumu un pamatīgas mēslojuma devas.

Blosfelda kalanhojēm ir daudz labu īpašību – kā jau sukulenti, tās ir maz jālaista, pacieš sausu gaisu un labi jūtas gan siltās, gan vēsās telpās. Pārāk siltā istabā gan ātrāk nozied. Kalanhoju galotņu spraudeņi viegli apsakņojas istabas temperatūrā, gaismā un bez seguma. Tātad lapainajam spraudenim nav jāliek virsū ne stikla burka, ne polietilēna maisiņš, jo lapu aizsargājošā vaska kārtiņa neļauj iztvaikot ūdenim, kas piedalās sakņu veidošanas procesā. Ieteicamākais substrāts ir bagātināta kūdra, neitralizēta kūdra (bez minerālmēsliem) un perlīts (sastāvdaļas attiecībā 1 : 1 : 1) – kalanhoju spraudeņi tajā apsakņojas divu triju nedēļu laikā. Jaunās saknītes ir ļoti vāras un jutīgas, tādēļ labāk spraust podos, kur kalanhojēm paredzēts augt visu gadu. Spraudeņu apsakņošanai var izmantot arī presētos kūdras kubiņus. Apsakņotu spraudeni kopā ar kūdras kubiņu ievieto lielākā podā, mēslotā kūdras substrātā, kurā tas, regulāri mēslojot, varēs augt tālāk. Stādīšanai var izmantot arī labi sadalījušos lapu zemi, kurai piejauc nedaudz neitralizētas kūdras (augsnes skābuma uzturēšanai) un šķipsniņu sausu putnu mēslu. Tādā substrātā iestādītai kalanhojei pietiks ar vienu mēslošanas reizi nedēļā.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunās saknītes ir ļoti vāras un jutīgas, tādēļ labāk spraust podos, kur kalanhojēm paredzēts augt visu gadu.

 

Ja nopirktā Blosfelda kalanhoje ir kādas šķirnes pārstāve, tā arī pēc gada saglabās kompaktu augumu, turpretī, ja tas ir hibrīds, tātad – nenoturīga forma, un auga lielums var divkāršoties.

Lai kalanhoje nākamajā gadā uzziedētu tikpat bagātīgi, obligāti nepieciešams papildapgaismojums (10 – 12 stundas dienā), ko istabas apstākļos vienam vai pāris augiem grūti nodrošināt. Ja ir kalanhoju kolekcija ar daudziem desmitiem augu, kas izvietoti speciālos skapjos ar iebūvētām gaismām, tad uzziedināšana nerada problēmas.

Prieku var sagādāt arī pēc bagātīgās ziedēšanas no spraudeņa izaudzēta kalanhoje – novietojot uz palodzes dienvidu pusē, augam pietiks ar dabisko gaismu, lai katra dzinuma galotnē veidotos ne pārāk liels ziedu čemurs. Lai krūmiņš būtu kuplāks un ziedu čemuru vairāk, vienā podā sasprauž daudz spraudeņu. Ziedēšanas veicināšanai rudenī (septembrī, oktobrī) līdz ar komplekso mēslojumu papildus dod arī kāliju un fosforu.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.