Elvis Merzļikins vārtos.

Bļugers plosās Ņujorkā, Merzļikins pirmo reizi tiek līdz bullīšiem 0

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers otrdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā izcēlās ar astoņiem spēka paņēmieniem, taču ar to nebija gana, lai izcīnītu uzvaru.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15

Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” viesos ar 2:3 (0:2, 2:0, 0:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Ņujorkas “Rangers”.

Pēc talantīgā soma Kāpo Kako un Edama Foksa precīzajiem metieniem “Rangers” pirmo periodu uzvarēja ar 2:0, bet Džastins Šulcs  un Džereds Makens otrajā trešdaļā izlīdzināja rezultātu. Mača liktenis izšķīrās pagarinājumā, kura trešajā minūtē pēc Foksa piespēles ar nekļūdīgu raidījumu pretuzbrukumu noslēdza drafta otrais numurus Kako.

“Penguins” komandai savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt Sidnijs Krosbijs, tāpat traumas liedz spēlēt Krisam Letangam un Patrikam Hērnkvistam.

Bļugers šajā duelī uz ledus pavadīja 17 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa vārtiem, astoņas reizes pielietoja spēka paņēmienus, kas ir viņa karjeras rekords, bloķēja divus metienus, zaudēja vienu ripu, uzvarēja piecos no 13 iemetieniem un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Latvijas uzbrucējs šajā sezonā 17 spēlēs guvis divus vārtus, veicis trīs rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -3.

“Penguins” ar 22 punktiem 18 spēlēs ieņem septīto vietu Austrumu konferencē.

Nākamajā spēlē “Penguins” piektdien viesosies pie Ņūdžersijas “Devils”.

Tikmēr Elvis Merzļikins demonstrēja atzīstamu sniegumu, taču viņa pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” cieta zaudējumu, viesos ar 2:3 (1:0, 0:0, 1:2, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpjoties Monreālas “Canadiens”.

Merzļikins pagājušajā nedēļā tika nosūtīts uz “Blue Jackets” fārmklubu Amerikas hokeja līgā (AHL), kur Klīvlendas “Monsters” sastāvā aizvadīja vienu spēli. Tiesa, “Blue Jackets” šobrīd pirmā vārtsarga Jonasa Korpisalo uzvedība lika latvieti atsaukt no AHL.

Savu pirmo spēli pēc atgriešanās Merzļikins iesāka pārliecinoši, pirmajos divos periodos atvairot 25 ripas. Ēriks Robinsons pirmajā periodā izvirzīja viesus vadībā, bet trešās trešdaļas ceturtajā minūtē Brendans Galahers pirmo reizi mačā lika kapitulēt Merzļikinam.

Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām Zeks Verinskis atguva “Blue Jackets” komandai vadību, taču uzvara netika noturēta, jo 41 sekundi pirms finālsvilpes Merzļikinu pārspēja Tomāšs Tatars, mājiniekiem izspēlējot līdz tukšiem vārtiem. “Canadiens” šosezon trešajos periodos guvusi 24 vārtus, kas ir trešais labākais rādītājs NHL.

Pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā Merzļikins atvairīja divus no trim “bullīšiem”, piekāpjoties tikai Žonatanam Druānam, kamēr viesi nerealizēja nevienu metienu.

“Blue Jackets” komandai šajā spēlē bija jāiztiek bez sava pēdējo piecu sezonu kapteiņa Nika Folinjo, kuram piespriesta trīs maču diskvalifikācija.

Merzļikins šajā duelī spēles laikā atvairīja 30 no 32 pretinieku mestajām ripām.

Viņš savā NHL debijā uz ledus bijis piecās NHL spēlēs, kurās cietis piecus zaudējumus, vidēji ielaidis 3,43 ripas un atvairījis 89,4% metienu.

“Blue Jackets” ar 16 punktiem 18 spēlēs Austrumu konferencē ieņem 13.vietu.

Nākamajā mačā Merzļikina pārstāvētā komanda piektdien savā laukumā uzņems Stenlija kausa čempioni Sentluisas “Blues”.