×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2017
Drukāt

Bluķe: Akustiskā koncertzāle neatrisinās profesionālo mūzikas kolektīvu vajadzības (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Dace Bluķe, Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja

Plānotā akustiskā koncertzāle neatrisinās profesionālo mūzikas kolektīvu vajadzības, aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Radošo savienību padomes priekšsēdētāja Dace Bluķe.

Pēc viņas paustā, profesionāļu vidū uzskata, ka plānotā koncertzāle risinās labākajā gadījumā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra situāciju, taču profesionālo koru un kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” situācija paliks nemanīga.

Bluķe skaidroja, ka šī iemesla dēļ profesionāļu vidū attieksme pret akustiskās koncertzāles projektu ir neviennozīmīga. “Neviens nedomā, ka nevajag koncertzāli, bet jautājums, vai kaut kādā veidā vēl būs iespēja atgriezties pie idejām, kas kādreiz plānotas un atrisinātu visas problēmas,” pauda Bluķe.

Pēc viņas teiktā, 2016.gads kultūrā iekšēji bijis ļoti sarežģīts – labi, ka ir iekustināti lielie infrastruktūras objekti un prieks, ka Rīgā virzās koncertzāles projekts, taču valsts finansiāli lētākā projekta izvēle varētu nozīmēt, ka ideālais projekts, kurš risinātu gandrīz visu profesionālo mūzikas kolektīvu vajadzības, visticamāk, tiks atlikts uz bezgalīgi ilgu laiku.

Jau ziņots, ka valdība konceptuāli atbalstīja koncertzāles izveidi sadarbībā ar privāto partneri kādā no Rīgas pilsētas prioritāti atbalstāmajām degradētajām teritorijām.

Patlaban akustiskās koncertzāles atrašanās vieta nav iezīmēta, taču tiks noskaidrota publiskās-privātās partnerības iepirkuma procedūras gaitā.

Pēc Kultūras ministrijas paustā, jaunas akustiskās koncertzāles celtniecība ir svarīgs un ļoti nozīmīgs kultūrvēsturisks, uz nākotni vērsts lēmums, jo Rīga patlaban ir viena no nedaudzajām galvaspilsētām Eiropā, kurai nav modernas koncertzāles ar profesionālajai mūzikai speciāli veidotu izcilas kvalitātes akustiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. KM mitinās tik daudzās ēkās, tai skaitā tādās, kas labā stāvoklī un neveic nekādas saprātīgas funkcijas. Par piemēru, ēka Pils laukumā 2. Tūlīt beigsies restaurācija, zāle būs, Literatūras muzeja nebūs. Vai tur koris nevar darboties?

  2. Berlīnes filharmonija jau arī atrisina tikai berlīnes filharmoniķu problēmas,jebkura koncertzāle, pirmkārt, ir simfoniskā orķestra mājvieta!

Draugiem Facebook Twitter Google+