Mobilā versija
+15.3°C
Rudīte, Everts
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
7. novembris, 2013
Drukāt

Bluķe: Solījums par budžeta finansējumu kultūras nozarei ir turēts

Foto - LetaFoto - Leta

Nodibinājuma "Via Cuktura" valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe piedalās preses konferencē, kurā informē par festivālu "Via Baltica".

Smagu cīņu rezultātā ir atbalstīts tas budžeta variants kultūras nozarei, kuru Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) solīja nesamazināt, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe.

Protams, Bluķe piebilda, šis nav optimālais finansējums, lai īstenotu krasu izrāvienu kultūras nozarē, tomēr attīstība notiek.

Viņa stāstīja, ka situāciju nozarē tagad varētu nosaukt par stabilu, īpaši izceļot to, ka palielināts arī Valsts kultūrkapitāla fonda budžets, kas ir finansējuma avots daudziem nozares projektiem. Tāpat, pēc Bluķes teiktā, viens no lielākajiem sasniegumiem 2014.gada budžeta kontekstā ir fakts, ka izdevies palielināt kultūras darbinieku algas.

Viņa gan vēlējās vērst uzmanību uz to, ka nozarei priekšā vēl ir tāls attīstības ceļš. “Es nezinu, kuras ir tās nozares, kas ir atgriezušās pirmskrīzes līmenī, bet kultūras nozare tā vēl joprojām nav,” uzsvēra Bluķe.

Bluķe uzsvēra veiksmīgo sadarbību ar Kultūras ministriju budžeta pieņemšanā. “Regulāra konsultēšanās ir laba prakse, ko vajadzētu turpināt. Apspriežot problēmas, ministrijai ir iespēja ātri reaģēt, kas palīdz attīstīt nozari,” komentēja Bluķe.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (5)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+