×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

Blūmīzera lustīgā recepte

ReklāmfotoReklāmfoto

“Latvijas šlāgeraptaujas” ziemas posmā ar dzīvespriecīgo dziesmu “Gaidi ziemu” piedalās Saldus puses grupa “Lustīgais blūmīzers”. Apvienības dvēselei, balsij un dzinējspēkam Mārtiņam Bergmanim ir sava recepte, kā saglabāt veselīgu un jautru skatu uz dzīvi.

 

“Lustīgais blūmīzers” patiesībā ir duets, nevis viena cilvēka orķestris, kā dažiem varētu šķist, jo atmiņā pēc grupas uzstāšanās ne vienam vien paliek Mārtiņa Bergmaņa atraktīvā uzstāšanās maniere un nenogurstošais smaids. Jau 15 gadus muzikants un Druvas vidusskolas skolotājs Mārtiņš Bergmanis priecē dejot un lustēties gribētājus visā Latvijā un aiz tās robežām. Ne viens vien klausītājs apliecinājis, ka vārds “lustīgais” apvienības titulā trāpījis desmitniekā.

Mārtiņš stāsta, ka apvienībā tās pastāvēšanas laikā bijuši trīs ģitāristi, patlaban grupā ģitāru piespēlē Ernests Rasa. “Mana mīlestība ir kantri mūzika,” uzsver Mārtiņš. Ikdienā viņa vienīgā raidstacija ir katrimūzikas radio, bet paša “blūmīzera” muzikālo virzienu Mārtiņš iesaka dēvēt par šlāgermūziku, sakot, ka īsts kantri sastopams tikai Amerikā. Nav noslēpums, ka popularitāti “Lustīgais blūmīzers” iekarojis ne jau ar skaļu reklāmu, bet gan aktīvi muzicējot saviesīgos pasākumos daudzus gadus. Mārtiņš uzsver, ballītēs, kāzās un citos priecīgos godos nevarot spēlēt neko lēnu, sentimentālu, kā reizēm paraduši latvju muzikanti. “Jābūt lustīgam un kustīgam – kamēr tāds būs, cilvēki vēlēsies mūs redzēt un dzirdēt.”

Laiku pa laikam “Lustīgais blūmīzers” savu dzīvespriecīgo veikumu iemūžina disku ripuļos, līdz šim izdoti trīs dziesmu albumi “Nāc sirdī”, “Ramtailustes” un “Tā, lūk, man iet”, bet pašlaik uzkrāta nākamā ierakstu rezerve jaunam apkopojumam. Mārtiņš cer, ka jauns albums varētu nākt klajā jau šogad. “Tas būs sava veida pārskats par to, kas skan mūsu spēlētajās ballītēs.” Iekams Mārtiņa jaunākais veikums nav iegrāmatots platē, “Lustīgā blūmīzera” dzīvo sniegumu divreiz mēnesī var novērtēt atpūtas centrā “Lido”.

Arī pašu Mārtiņu ikdienā bieži nesastapsi ar nomāktu vaigu. “Mūziķa dzīve un ballītes ir iemācījušas smaidīt. Vairs neņemu pie sirds, ko apkārt cilvēki runā, ko raksta, skatos uz to visu ar mieru.” Muzikants atklāj, ka ik gadu vismaz četras reizes dodas muzicēt ārpus Latvijas – pirms diviem gadiem muzicēts Latvijas vēstniecībā Maskavā, kāzas spēlētas gan Vācijā un Īrijā, gan Norvēģijā. Izbraukātas arī kaimiņvalstis. “Aiz robežām mūs uztver krietni brīvāk nekā šeit, te publika ir prasīgāka.”

 

Mūziķa arodu Mārtiņš veiksmīgi apvieno ar skolotāja pienākumiem Druvas vidusskolā. Direktora vietnieks ārpusklases darbā pārrauga 30 deju, mākslas, kora, sporta un citu aktivitāšu pulciņus. “Reizēm ar jauniešiem pļāpājam par dzīves nopietno pusi, bet mans dzīves moto – dzīvē ir jāizmēģina pilnīgi viss, lai tu zinātu, par ko runāt un kā tas izskatās.”

 

Druvas vidusskolas paspārnē darbojas arī Mārtiņa dibinātā biedrība “Sauja”, kas viņa vadībā rīko jauniešu laivu un velosipēdu braucienus, gadskārtu svinības, īsteno radošas idejas, kā saturīgi pavadīt brīvo laiku. Turpat darbojas arī viņa dibinātā un vadītā Druvas vidusskolas popgrupa. Arī paša Mārtiņa un viņa sievas Ritas ģimenē šobrīd aug jaunā paaudze “Priecājos, 
ka mana sieviņa ir ļoti saprotoša, esmu pateicīgs, ka viņa saprot manas aktivitātes.”

Paralēli muzicēšanai un skolotāja pienākumiem Mārtiņš aizrāvies arī ar deju. “Tā kā man tīk kantri mūzika, pirms desmit gadiem aizrāvos ar tolaik Latvijā tikko ienākušajām līnijdejām. Toreiz sapratu, ka neiederos vispārējā dejotāju masā, gribēju mazliet citādu stilu, tādu, kur vairāk skan kantri mūzika.” Šogad 10. jubileju nosvinēja Mārtiņa dibinātā Brocēnu līnijdeju grupa “LustDance”; tajā viņa vadībā deju soļus apgūst dažādu paaudžu dāmas. “Mums pietiek laika gan uzdejot, gan izsmieties,” priecājas Mārtiņš.

“Man nekad nav bijis pamata sūdzēties par rutīnu,” uzsver muzikants. “Ir jāprot pašam redzēt krāsas. Nesūdzos nedz par nogurumu, nedz apnikumu. Esmu laimīgs par savu dzīvi – man ir fantastiska skola, fantastiski jaunieši, lielisks deju kolektīvs. Ballītēs ir forši, jo man ir foršs ģitārists. Man patīk viss. Ja būtu jāteic kāds novēlējums latviešu tautai, tad iesaku katram piecelties no rīta un atgādināt sev un citiem par tām lietām, kas visiem mums patīk. Par to, ka ir sniegs, pat ja slapjš, vai par to, ka tev ir siltas kājas. Ir daudz labu lietu, kuras viens otram nepasakām. Ja esam satikušies, tad pasakām: zini, man bija tik forši ar tevi! Citādi vairs nemākam priecāties.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+