Sports
Basketbols

Blūms kļūs par Latvijas izlases rekordistu. Vai Porziņģis arī? 16

foto: LETA

Latvijas basketbola izlase rīt Stambulā ar spēli pret Serbiju uzsāks Eiropas čempionātu basketbolā. Komandas kapteinim Jānim Blūmam tas būs jau septītais finālturnīrs un viņš kļūs par mūsu rekordistu.

Līdz šim Jānis šo godu dalīja ar Uvi Helmani – abiem pa sešiem Eiropas čempionātiem. Tagad seši būs arī Kristapam Janičenokam, bet pieci ir Armandam Šķēlem, kura jaunākais brālis Aigars Stambulā debitēs šāda ranga sacensībās.

Visvairāk punktu finālturnīros guvis Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis – 299. Tikai par desmit mazāk ir Janičenokam, un paredzams, ka viņš kļūs par saraksta līderi. Robertam Štelmaheram ir 237, bet Jānim Blūmam un Kasparam Kambala – 221.

Vai mūsu zvaigzne Kristaps Porziņģis Stambulā arī ierakstīs savu vārdu rekordistu listē? Tas ir iespējams, piemēram, vienā spēlē gūtajos punktos. Līdz šim saraksta pirmajā vietā ir Kārlis Muižnieks, kurš 1993. gadā pret Spāniju sameta 34, bet četrus gadus vēlāk Bagatskis pret Bosniju un Hercegovinu iespēja 33.

Atlēkušajās bumbās rekordists ir Andris Biedriņš – 20 (2009. gadā pret Franciju), bet bloķētajos metienos – Kaspars Bērziņš (pieci, aizpērn spēlē pret Slovēniju).

Protams, ceram ne tikai uz rekordiem, bet – uzvarām. Mūsu zeme – Latvija!

Saistītie raksti
LA.lv