Sports
Basketbols

Blūms: mūsu mērķis ir uzvarēt pēdējo spēli 16

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas izlase otro Eiropas čempionātu pēc kārtas ir iekļuvusi labāko astoņu komandu skaitā. Kad mediju un spēlētāju jauktajā zonā komandas kapteinim Jānim Blūmam izskanēja jautājums, vai ar to mērķis ir sasniegts, atbilde bija zibenīga – “mūsu mērķis ir uzvarēt pēdējo spēli!”

Vērojot Latvijas izlasi darbībā, šādu apgalvojumu nu nemaz negribas saukt par pašpārliecinātību vai plātīšanos. Nē, to jāsauc par pārliecību, kas valda Latvijas izlases iekšienē. Nav jau teikts, ka sanāks, taču kā vēl Rīgā teica Kristaps Porziņģis – šī komanda uz Stambulu nebrauc ekskursijā.

Eiropas čempionāta nolikums paredz, ka sākot ar izslēgšanas spēlēm, turnīru ar uzvaru var pabeigt tikai divos gadījumos. Abi tie ir turnīra pēdējā vienā – finālā un spēlē par bronzas medaļām.

Saistītie raksti

“Piekritīšu, ka spēle pret Melnkalni mums bija labākā šajā turnīrā. Uzbrukumā noteikti. Pamatus ielikām jau pirmajā puslaikā, otrajā pārsvaru vajadzēja tikai noturēt. Kad pārsvars sasniedz 25-30 punktu robežu, gadās pa kādai neuzmanības kļūdai, tomēr arī šajā ziņā grēkojām maz. Patiešām laba spēle! Turklāt neviens nepārgura, nemanīju kādu jaunu mikrotraumu. Arī emocijas bija pietiekamā daudzumā, visi izkustējās, izsvīda. Tālāk iesim soli pa solim,” uzvaru pār Melnkalni komentēja Jānis Blūms.

Viņš šo spēli sāka ar diviem precīziem tālmetieniem, lai gan pats atzina, ka vairs neesot svarīgi – iekrīt pirmais vai nē. Kopā viņa rēķinā šodien astoņi punkti.
[yesnopoll background=”#ff9c51″]

LA.lv