Sports
Citi sporta veidi

Blūms netiek pie vīzas un nevarēs piedalīties PK posmā Dienvidāfrikas Republikā1

Foto – LRF

Viens no labākajiem Latvijas kalnu riteņbraucējiem Mārtiņš Blūms šīs nedēļas nogalē nepiedalīsies sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā kalnu riteņbraukšanas olimpiskajā krosā (MTB XCO), jo viņam radās problēmas ar Dienvidāfrikas Republikas vīzu, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Jau vēstīts, ka iepriekšējā sezonā Blūms triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā U-23 vecuma grupā, bet šī gada februāra sākumā noslēdza divu gadu līgumu ar vienu no pasaulē spēcīgākajām Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) MTB elites komandām “CST Sandd Americian Eagle”.

Jaunās vienības sastāvā latvietis plāno aizvadīt pirmo sezonu Pasaules kausa izcīņas elites grupā, tomēr sezonas pirmajā etapā viņam piedalīties neizdosies. Blūmam pēdējā brīdī pirms izlidošanas radušās problēmas ar vīzu, bet process šīs lietas sakārtošanai izrādījies par garu, lai riteņbraucējs paspētu nokļūt Dienvidāfrikā laikus.

Blūms šobrīd UCI pasaules rangā ir pacēlies uz 31. vietu, kas ir Latvijas kalnu riteņbraucēju rekords.

Šo sezonu Blūms sāka ar trim daudzdienu sacensībām Kiprā, vienās no tām XCO krosā ieņemot sesto vietu, par to nopelnot 18 UCI ranga punktus. Savukārt gada griezumā Blūms nopelnījis 711 ranga punktus. Vēl šajā rangā ar 337 punktiem 88.vietā atrodas Arnis Pētersons no ZZK komandas, kurš jauno sezonu vēl nav uzsācis.

Savukārt Nāciju rangā līderes godu saglabā Šveice, kurai seko Francija un Spānija, bet Latvija apsteigusi Lielbritāniju un rangā pacēlusies uz 21. vietu.

Šīs sezonas Pasaules kausa izcīņā MTB olimpiskajā krosā iekļauti kopumā septiņi posmi, no kuriem pirmais 10.martā notiks DĀR. Savukārt Eiropas čempionāts 7.augustā notiks Skotijā, bet planētas meistarsacīkstes – 4. septembrī Šveicē.

Blūms tika nosaukts par iepriekšējā gada Latvijas labāko riteņbraucēju.

Aizvadītais gads Latvijai bija panākumiem bagātākais MTB pastāvēšanas vēsturē, jo Blūms izcīnīja uzvaru Pasaules kausa izcīņas olimpiskā krosa kopvērtējumā U-23 vecuma grupā, kā arī bija ceturtais Eiropas U-23 čempionātā. Tikmēr Arnis Pētersons, startējot elites grupā, izcīnīja 20.vietu Pasaules kausa posmā un 23.pozīciju pasaules čempionātā elites vecuma grupā.

LA.lv