Sports
Basketbols

Blūms: Uzvaru guvām caur asinīm un manām sāpēm 0

foto: LETA

Latvijas basketbola izlase uzvaru Eiropas čempionāta spēlē ar Čehiju guvusi caur asinīm un sāpēm, pēc dueļa secināja valstsvienības kapteinis Jānis Blūms.
Kā zināms, svarīgā mačā pirmdien Latvija pieveica Čehiju ar rezultātu 72:65 (17:22, 23:11, 11:9, 21:23). Līdz ar to pēc trim kārtām pa divām uzvarām guvušas Lietuva, Beļģija, Latvija un Čehija, kas nozīmē aizraujošas noslēdzošās divas apakšgrupu turnīra kārtas.
“Spēle bija psiholoģiski ļoti smaga, jo iepriekš Lietuva zaudēja, un mūsu zaudējuma gadījumā čehiem būtu jau trīs uzvaras. Caur asinīm, manām sāpēm, fantastisku skatītāju atbalstu izcīnījām uzvaru,” pēc dueļa Blūms žurnālistiem atklāja, ka no rīta nav zinājis, vai vispār būs spējīgs piedalīties mačā, jo kāja bijusi tā sapampusi, ka viņš nav varējis paiet. “Dakteri visu nakti palīdzēja. Man šodien bija jārāda savs kapteiņa statuss, jo šī uzvara mums ļoti palīdzēja.”
Latvijas izlasei Čehijas pretestību izdevās salauzt pēc pārejas no cilvēks cilvēka aizsardzību uz zonas aizsardzību.
“Viņiem ir laba komanda un daudziem spēlētājiem Eirolīgas pieredze. Atlētisks un garš sastāvs, tomēr ar zonas aizsardzību mums izdevās izsist viņus no līdzsvara,” atklāja Blūms. “Nospēlējām taktiski gudri. Sapratām, ka viens pret vienu aizsardzībā mums iet grūti ar viņiem, bet pēc tam spēle aizgāja. Varbūt labāk, ka viens Jans Veselijs sajuta spēli, bet citi viņu spēlētāji nē.”
Turnīra pirmajā pirmdienas spēlē ļoti dramatiskā cīņā vien pēc video atkārtojuma Beļģija ar 76:74 uzveica Lietuvu.
Savukārt vakarā plkst.21.30 sāksies duelis, kurā tiksies Igaunija un Ukraina.
Līdz ar to D apakšgrupā pa divām uzvarām trijās spēlēs ir Čehijai, Lietuvai, Beļģijai un Latvijai, bet divus zaudējumus divās spēlēs cietušas Igaunija un Ukraina.
Turpinājumā otrdien izlases mačus neaizvadīs, turnīru atsākot trešdien. Latvija noslēdzošajās divās spēlēs cīnīsies pret Ukrainu un Igauniju.
Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinās četrās pilsētās – Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija), Zagrebā (Horvātija) un Rīgā.
Eiropas čempionātā no grupas tālāk turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē.

LA.lv