×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Blūzs ar Eiropas skaņu Siguldā

Rafaels_Vresnigs_5

Jau sesto reizi 25. jūlijā Siguldas Pilsdrupu estrādē notiks Blūza svētki. Uz festivāla skatuves kāps ne tikai pašmāju mūziķi, bet arī blūzmeņi no ASV, Austrijas un Lietuvas. Šogad īpašais festivāla viesis ir Rafaels Vresnigs, kas uzstāsies kopā ar pašmāju saksofonistu Tomu Rudzinski un trompetistu Oskaru Ozoliņu.

Festivāla baudīšanu varētu sākt, iepazīstot kolorītā blūzmeņa Jāņa Zvēra jeb “Johnny B Beast” priekšnesumu. Garlaicīgi nebūs – mūziķis dziesmas uz ģitāras spēlē, izmantojot pat ar blašķi un stipro dzērienu glāzīti. “Džonijs skatītāju interesi piesaista, spēlējot atvērtā skaņojuma “deltas” stila ģitārblūzu, izmantojot visai neparastus skaņas radīšanas rīkus – blašķi, šotu glāzīti. Mākslinieks uzstājies festivālā “Laba daba” daudzviet Latvijā, kā arī Itālijā, viņš radījis unikālu elektrisko ģitāru no šaha dēlīša,” atklāj pasākuma rīkotājs Normunds Kalniņš.

Uz skatuves kāps gados jauns pašmāju kolektīvs “The Coco’nuts”. Jaunie mūziķi par sevi teic: “Katrs no mums dod savu pienesumu, jo gaumes ir atšķirīgas. Mūs vieno folkmūzika, blūzs un džezs, un, kaut džezu īsti nespēlējam, visi to klausāmies.” Festivālā dzirdēsim arī Latvijas blūza vecāko paaudzi “The Blues Gang”. Zinātāji teica, ka šo Rīgas blūza grupu raksturo Teksasas stila ģitāras frāzes, spēcīgi bungu ritmi savienībā ar “bugivugi” un rokenrola ģitāras partijām. Tāpat varēs novērtēt vecmeistaru Jāni Vanadziņu ar savu kolektīvu “Mozambika”. Apvienības kodols ir viens no ievērojamākajiem blūza ģitāristiem Latvijā Jānis Vanadziņš, kura ģitāras spēlei nevar tā vienkārši paiet garām,” neslēpj N. Kalniņš.

Festivālā uzstāsies arī viesmākslinieki – Lietuvas blūza veterāns Aleksandrs Belkins un viņa domubiedrs, Teksasas blūza dziesminieks Kīgens Makinrojs. Eiropas turneju tieši Siguldā noslēgs vēl viens viesis no tālās Amerikas Sedriks Bērnsaids. Viņš ir leģendārā Misisipi blūzmeņa R. L. Bērnsaida mazdēls un bundzinieks, pieckārtējs prestižās blūza balvas “The Blues Music Award” īpašnieks.

Blūza festivāla noslēgumā uz skatuves kāps ērģelnieks Rafaels Vresnigs no Austrijas. Mūziķis uzstāsies kopā ar savu grupu. “Hammond” ērģeļu cienītājiem būs iespēja izbaudīt viņa aizrautīgo priekšnesumu uz īstām “B3” ērģelēm ar “Leslie” rotorskaļruņiem. 2013. gadā žurnāla “Downbeat” aptaujā Rafaels tika nominēts “Gada labākā ērģelnieka” kategorijā. Šajā reizē uz skatuves šim kolektīvam pievienosies viens no Latvijas inovatīvākajiem džeza saksofonistiem Toms Rudzinskis, kā arī viens no redzamākajiem Latvijas trompetistiem – Latvijas Radio bigbenda trompešu grupas vadītājs Oskars Ozoliņš.

“Blūzs ir vienkāršs kā kvadrāts, blūzs ir visa sakne,” tā blūzu raksturo N. Kalniņš un piebilst: “Blūzs Eiropā ir adaptēts, eiropeizēts. Tas ir absolūti unikāls un daudzveidīgs mūzikas žanrs, kas attīstījies paralēli džezam. Amerikāņu blūzs ir visa sakne, bet Eiropas blūzs ir veselīgs un augošs,” šā gada festivālu piesaka N. Kalniņš.

Varbūt noder!!

25.VII 18.00 Siguldas pilsdrupu estrādē

Biļetes “Biļešu paradīzes kasēs” un HYPERLINK “http://www.bilesupardize.lv/”www.bilesupardize.lv

Biļetes cena iepriekšpārdošanā – EUR 15

“Draugu biļete 4 personām” iepriekšpārdošanā – EUR 50

Biļetes cena pasākuma dienā – EUR 20

“Draugu biļete 4 personām” pasākuma dienā – EUR 70 (skaits ir ierobežots)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+