×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

BMA Lietuvas vadītāja atkāpjas saistībā ar skandalozo sižetu par 1991.gada notikumiem

Foto: LETAFoto: LETA

Mikrofons un austiņas.

Mediju holdinga “Baltic Media Alliance” (BMA) meitasuzņēmuma Lietuvā “BMA LT” ģenerāldirektore Jolanta Butkevičiene paziņojusi, ka atkāpjas no amata saistībā ar “Pirmā Baltijas kanāla” (PBK) pārraidīto raidījumu par 1991.gada 13.janvāra notikumiem, kas izraisījis sašutumu Lietuvā.

Butkevičiene piektdien izplatītajā paziņojumā nosaukusi šo raidījumu par provokāciju pret Lietuvas valsti un uzsvērusi, ka tas nav savienojams ar viņas kā Lietuvas pilsones pārliecību un vērtībām.

“Pat tas, ka BMA ir tikai telekanālu retranslētājs, neatbrīvo no morālās atbildības: esmu dziļi pārliecināta, ka šī programma nav tikai kļūda, bet provokācija pret Lietuvas valsti,” raksta Butkevičiene.

Viņa piebilst, ka iepazinusies ar visiem apstākļiem, kā programma nokļuva ēterā, un uzsver, ka nav piedodams tas, ka nav nostrādājis kontroles mehānisms Latvijā.

“13.janvāra traģēdiju pārdzīvojām mēs visi. Cienot to cilvēku piemiņu, kuri ziedoja savas dzīvības par Lietuvas Neatkarību, cienot savu ģimeni – tajā naktī pie Seima dežūrēja arī mans tēvs, kā arī mans brālis, kurš vēlāk tika apbalvots ar 13.janvāra medaļu. man ir jāpaziņo, ka es vairs nevaru turpināt pildīt savus pienākumus kā “BMA LT” vadītāja un atkāpjos no “BMA LT” ģenerāldirektores amata,” teikts Butkevičienes paziņojumā.

Jau vēstīts, ka pagājušo piektdien   PBK pārraidītajā Krievijā sagatavotajā raidījumā “Cilvēks un likums” Krievijas pilsonis Mihails Golovatovs, kurš 1991.gada 13.janvārī Viļņā komandēja padomju specvienības “Alfa” grupu, kas uzbruka televīzijas tornim,  un citi raidījuma dalībnieki noliedza, ka padomju spēku uzbrukums Viļņas televīzijas tornim būtu noticis.

Par šo raidījumu pirmdien sāka izmeklēšanu Lietuvas Radio un televīzijas komisija, kas trešdien nolēma uz trim mēnešiem aizliegt Lietuvā pārraidīt tos   PBK raidījumus, kas sagatavoti Krievijā. Šis lēmums stāsies spēkā tikai pēc tam, kad to būs apstiprinājusi tiesa. Tomēr Lietuvas otrais lielākais maksas televīzijas tīkls “Cgates” pirmdienas vakarā pēc savas iniciatīvas uz laiku pārtrauca translēt   PBK.

Otrdien komisija pieprasīja   PBK  atsaukt melīgo informāciju un atvainoties Lietuvas iedzīvotājiem. Butkevičiene otrdien atvainojās par Lietuvā sašutumu izraisījušo raidījumu par 1991.gada 13.janvāra notikumiem. Savukārt pats holdings, kuram pieder PBK licence, paziņoja, ka ir gatavs atvainoties par raidījuma saturu, ja to liks tiesa.

Padomju armijas, Valsts drošības komitejas (VDK) un Komunistiskās partijas neveiksmīgajā mēģinājumā gāzt Lietuvas   valdību, kas bija pasludinājusi valsts neatkarību, 1991.gada 13.janvārī gāja bojā 14 mierīgie iedzīvotāji un vairāk nekā 1000 tika ievainoti, kad padomju varas pārstāvji mēģināja ieņemt   televīzijas   torni  un Lietuvas radio un   televīzijas  ēku Viļņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+