Mārupes novada dome

BMX braucējs Ozoliņš izcīna sudraba medaļu pasaules čempionātā zēniem 0

Latvijas jaunais BMX riteņbraucējs Markuss Ozoliņš trešdien Kolumbijā izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionātā zēnu grupā līdz deviņu gadu vecumam.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Ozoliņš pārliecinoši aizkļuva līdz finālam, kurā zaudēja tikai Kārteram Montelano no ASV.

Priekšsacīkstēs Ozoliņš uzvarēja visos trīs braucienos, astotdaļfinālā un ceturtdaļfinālā viņš savos braucienos bija otrais, bet pusfināla braucienā uzvarēja.

Tikmēr vēl viens Latvijas jaunais sportists šajā vecuma grupā – Kristers Apels – izstājās pusfinālā.

Piekto vietu jaunāko zēnu grupā, kurā startēja piecus un sešus gadus vecie braucēji, ieņēma Patriks Krauklis, sesto vietu septiņgadīgo zēnu sacensībās ieguva Markuss Domorackis, bet ceturtdaļfinālā izstājās Ralfs Domorackis. Visbeidzot, desmitgadīgo meiteņu grupā sestā palika Paula Kibare.

Trešdien pasaules čempionātā medaļas dalīja sacensību jaunākie dalībnieki līdz 12 gadu vecumam, bet ceturtdien startēs 13 līdz 16 gadus veci jaunieši, kā arī amatieru grupu sportisti. Latviju šajās konkurences grupās pārstāvēs pieci sportisti.

Elites un junioru grupu sportisti startēs sestdien un svētdien.

Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs 18 sportisti.

Jau ziņots, ka 2014.gada jūnijā BMX riteņbraucējiem sākās Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācija, kas noslēgsies šovasar. Šajā kvalifikācijas ciklā sportisti pelna UCI ranga punktus, kas tālāk veido arī Nāciju rangu. Tieši Nāciju rangs būs kritērijs, pēc kura noskaidros to, cik vietu olimpiskajās spēlēs pienāksies valstīm. Maksimums, ko varēs iegūt katra nācija, būs trīs vietas, tomēr šoreiz tās saņems tikai četras, nevis piecas valstis, kā tas bija iepriekš.

Vēl pēc rezultātiem 5.-7.vieta saņems divas ceļazīmes, bet 8.-13.vieta – vienu.

Latvija pašlaik olimpiskajā rangā ieņem sesto vietu, bet pirmais četrinieks ir tālu.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam, bet tajās kā viena no Latvijas lielākajām cerībām ir Māris Štrombergs, kurš ir divkārtējs Olimpiādes čempions. Štrombergs maija sākumā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa trešajā posmā Nīderlandē.