×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

BMX ģenerālmēģinājums Londonai

strombergs_jk_30

Sešpadsmit mūsu BMX riteņbraucēji ar olimpisko čempionu Māri Štrombergu priekšgalā Anglijas pilsētā Birmingemā piedalīsies pasaules čempionātā, ko svinīgi atklās šovakar.
 Elites klasē Māra Štromberga komandas biedri ir Edžus Treimanis, Rihards Veide, Kristers Lejiņš, Toms Mankus, Artūrs Matisons, Kristers Taims, Viesturs Morozs un Toms Skujiņš.

 

Elites braucēji sacensības sāks piektdien. Latvija būs pārstāvēta arī dāmu sacensībās, kurām gatavojas Sandra Aleksējeva. Junioru grupā startēs Kristaps Vinters, Kristaps Vekša, Roberts Bāriņš, Jānis Ērglis, Elvis Puroms un Gustavs Pētersīlis.

Piektdien būs arī individuālās sacensības: tie 16 riteņbraucēji, kuri kvalifikācijā uzrādīs labākos rezultātus, sacentīsies par ātrāko laiku distancē. Šo sacensību disciplīnu pasaules čempionātā ieviesa pērn, un Māris Štrombergs ierindojās astotajā vietā.

Pēc pasaules čempionāta tiks pavilkta svītra olimpiskajai kvalifikācijai. Galvenais ir nāciju rangs. Pirmās piecas valstis olimpiskajām spēlēm Londonā varēs deleģēt pa trim BMX riteņbraucējiem, sestā, septītā un astotā valsts – pa diviem, turpmākās trīs – pa vienam. Latviju bez kompleksiem varam dēvēt par BMX riteņbraukšanas lielvalsti, šobrīd tā rangā diezgan pārliecinoši ieņem ceturto vietu, un nav gandrīz nekādu bažu, ka varētu nokrist zemāk par piekto.

Tātad var teikt, ka uz Londonu tāpat kā pirms četriem gadiem uz Pekinu varēs doties trīs BMX braucēji. Latvijas Riteņbraukšanas federācija gājusi loģiskāko un saprotamāko ceļu, nolemjot, ka olimpiskajās spēlēs piedalīsies tie trīs, kuri ieņem augstākas vietas pasaules individuālajā rangā. Var jau būt, ka vajadzēja ņemt vērā rezultātus Birmingemā: parādi, ko vari divus mēnešus pirms olimpiskajām spēlēm. Taču tad zūd jēga divu gadu laikā sasniegtajiem rezultātiem un visu var izšķirt viens veiksmes vai neveiksmes brīdis konkrētajā dienā.

Protams, Štrombergs ir ārpus konkurences. Pat par spīti aizpērnajā rudenī sacensībās gūtajam smagajam savainojumam un pusgadam bez treniņiem Māris rangā atrodas trešajā vietā. Treimanis, kurš nesen uzvarēja Eiropas čempionāta kopvērtējumā, ieņem 11. vietu, Eiropas sudraba laureāts Veide – 17. Mankus no viņa atpaliek divkārt (34. v.), tādēļ pasaules čempionātā Tomam jācer uz brīnumu, lai rangā apsteigtu kādu no tautiešiem. Tādējādi mūsu BMX olimpieši ir gandrīz zināmi, lai gan vienmēr var rasties arī kas neparedzēts.

Māris Štrombergs uz pasaules čempionātu devies labā noskaņojumā. Viņnedēļ valmierietis Nīderlandē uzvarēja Pasaules kausa izcīņas posmā superkrosā un čempionāta priekšvakarā atzīst, ka sasniedzis labu sportisko formu. Pagājušā gada pasaules čempionātā Štrombergs izcīnīja sudraba medaļu, atpaliekot vien no francūža Jorisa Dodē. Bet šoreiz pasaules čempionāts būs ģenerālmēģinājums Londonai.

 

BMX RITEŅBRAUKŠANA

NĀCIJU RANGS

1. Austrālija 5543 punkti, 2. ASV 5021, 3. Francija 4723, 4. Latvija 4498, 5. Nīderlande 3934, 6. Kolumbija 3835, 7. Jaunzēlande 3180, 8. Vācija 2011, 9. Kanāda 1815, 10. Itālija 1767, 11. Argentīna 1722.

Individuālais rangs: 1. K. Fīlds (ASV) 1299, 2. S. Vilobijs (Austrālija) 1141, 3. M. Štrombergs 902, 11. E. Treimanis 610, 17. R. Veide 489, 34. T. Mankus 326, 51. K. Lejiņš 241, 101. A. Matisons 67, 108. T. Skujiņš un K. Taims pa 62.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+