Sports
Citi sporta veidi

Ivo Lakučs: Valmierā sajūta ir kā olimpiskajās spēlēs0


Ivo Lakučs
Ivo Lakučs
Foto: LETA

“Sajūta kā olimpiskajās spēlēs,” Latvijas BMX izlases galvenais treneris Ivo Lakučs Eiropas čempionātu Valmierā sagaidījis pacilātā noskaņojumā.

Emociju pamatā ir iepriekšējās nedēļas nogalē atklātā jaunā BMX trase, kura nosaukta divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga vārdā un kurā no ceturtdienas līdz svētdienai notiek Eiropas čempionāts. Visās grupās kopā startēs 1060 riteņbraucēji no 25 valstīm, tostarp 230 mājinieki. Elites grupā gaidāmi visi spēcīgākie Eiropas atlēti, ieskaitot Pasaules kausa izcīņas līderi Niku Kimmanu no Nīderlandes un pašreizējo pasaules čempionu francūzi Silveinu Andrē, būs arī spēcīgākās dāmas ar pasaules čempioni un ranga līderi holandieti Lauru Smuldersu priekšgalā.

Vīru elites grupai pieteicies 81 dalībnieks. Latviju pārstāvēs Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Mikus Strazdiņš, Filips Krists Rozītis un, iespējams, arī Edvards Glāzers, kurš atlabst no savainojuma. Sieviešu sacensībās piedalīsies Vineta Pētersone, un par spīti vairākiem kritieniem mēneša laikā un rokas lūzumam apņēmības pilna startēt esot arī Vanesa Buldinska.

“Visi mūsu vīri ir līdzīgā līmenī un ļoti labā formā, vienīgi Strazdiņš pagaidām īsti nevar apgūt trasi. Domāju, ka ūsas līderiem mēs paraustīsim, bet jāsaprot, ka esam citā līmenī nekā vecā gvarde – Štromberga paaudze.

Ceru, ka kāds iekļūs finālā, taču tad būs vajadzīga veiksme. Tīri fiziski mēs to nevaram, bet ar emocijām, skatītāju atbalstu un veiksmi – jā,” spriež Ivo Lakučs.

No mūsu vīriem pasaules rangā visaugstāk ir Krīgers (52. v.), vidū Pētersone – 29. starp dāmām.

Ceturtdien sākās oficiālie treniņi, pirmās sacensības – šodien, bet čempionāta kulminācija gaidāma sestdien no pulksten 18.30, kad uz starta līnijas stāsies elites sportisti un juniori.

Trases celtniecības sākums dažādu iemeslu dēļ stipri aizkavējās, un Ivo atzīst, ka šī iemesla dēļ mājinieki nekādas īpašās priekšrocības nav ieguvuši: “Pasaules līmenis ir tik augsts, ka ļoti grūti kaut ko tādu uztaisīt, turklāt BMX ielikts standarta rāmjos, no kuriem drošības dēļ izkāpt nevar.

Braucam tikai trīs nedēļas. Ja trase būtu jau pirms gada, tad vēl varētu ko pielabot. Taču jebkurā gadījumā varam būt lepni, ka mums ir tāda pasaules līmeņa trase – skatoties rodas olimpiskā aura, tāpat kā Rio, Londonā un Pekinā.”

Lakučs norāda, ka riteņbraucējiem papildu sarežģījumus rada ziemeļu vēja brāzmas: “Tās ir galvenais ienaidnieks, jo pirmais lēciens projektēts, ievērojot valdošos rietumu vai austrumu vējus, kas pūš pretī vai mugurā, bet šajā jūlijā ir izteikts ziemelis – no sāna.

Saistītie raksti
Lēciens ir paliels, un brāzmains vējš var nogāzt, juniors Miks Rožkalns tāpēc arī krita Latvijas čempionātā. Visādi citādi ir labi, trase āķīga, ātra, agresīva. Sacensības būs saldais ēdiens.

Diemžēl neiztiksim arī bez kritieniem, jo zinu, ko maksā olimpiskie kvalifikācijas punkti. Bet kritieni būs droši, jo trase nav tik sarežģīta. Jautājums, kā sportisti tiks ārā no savas komforta zonas, jo tad dažs var parādīt galvu reibinošu ātrumu.”

LA.lv