Sports
Ziemas sports

Bobslejā triumfē Melbārdis, skeletonā visprecīzākais jaunais Veinbergs0

Foto – Juris Bērziņš-Soms/”Sports”

Latvijas čempionātā bobslejā uzvarēja Phjončhanas olimpisko spēļu medaļnieki Oskars Melbārdis un Jānis Strenga, aiz sevis atstājot Oskaru Ķibermani un Matīsu Mikni.

Sestdien Siguldā notika sezonas noslēguma pasākums renes sporta veidos, kurā līdzjutējiem bija iespēja satikt Latvijas labākos sportistus un vērot viņus darbībā. Bobslejā pēc pirmā brauciena Melbārža divnieks, kurš tieši pirms mēneša priecājās par Phjončhanā izcīnīto bronzu, apsteidza Ķibermani vien par sekundes simtdaļu, bet pēc otrā bija priekšā par piecām simtdaļām. Nestartējot Uģim Žaļimam trešajā vietā ierindojās Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi.
Skeletona sacensībās uzvarētājs tika noteikts precizitātes braucienos, labākajam izrādoties 15 gadus vecajam Elvim Veinbergam. Viņam pirmā un otrā brauciena rezultāts atšķīrās vien par četrām sekundes simtdaļām. Šīs sezonas Eiropas kausa ieguvējs Krists Netlaus iebrauca septiņās simtdaļās, bet dalīta trešā vieta Martinam Dukuram un Ivo Šteinbergam (0,16). Piektais Tomass Dukurs, bet sestā Endija Tērauda. Skeletona braucienos piedalījās arī vairāki ārzemnieki, tostarp austrietis Matiass Gūgenbergers, spānis Anders Mirambels, ukrainis Vasilijs Geraškevičs.
Jāpiebilst, ka par karjeras beigām paziņojis 26 gadus vecais kamaniņu sportists Kristaps Mauriņš. Soču olimpiskajās spēlēs pirms četriem gadiem viņš ierindojās 21. vietā, bet Phjončhanai nekvalificējās. 2007. gadā pasaules čempionātā junioriem Mauriņš bija trešais komandu stafetē. 2015. gada sākumā Pasaules kausa posmā Vinterbergā sportists krita laužot kāju, un traumas atskaņas varēja just arī turpmākajās sezonās.

LA.lv