Latvijā
Politika

Bobslejists Dreiškens kandidēs uz Saeimu9


Daumants Dreiškens.
Daumants Dreiškens.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Saeimas vēlēšanās nolēmis startēt arī titulētais bobslejists – stūmējs Daumants Dreiškens, kurš izvēlējies Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS).

Viņš būs politiskā spēka Vidzemes sarakstā būs atrodams pēdējā – 28. vietā. Sarunā ar “LA” viņš atzīst, ka atzīst ka ZZS jau darbojas kādu laiku un ir Latvijas Zemnieku Savienības biedrs jau desmit gadu.

“Beidzu savas aktīvās sportista gaitas, padarbojos partijā. Premjers mani aicināja komandā, lai startēju ar savu vārdu,” uzsver Dreiškens.

Ievēlēšanas gadījumā, viņš domā, ka nodarbosies ar tām lietām, kurās jūtas kompetents – ar sporta un jauniešu jautājumiem. “ZZS daudziem saistās ar vecākiem cilvēkiem, domāju, ka es varētu uzrunāt jauniešus,” piebilst titulētais bobslejists. Kurš gan teic, ka nedomā, ka viņu ievēlēs Saeimā,

Jautāts, vai viņam problēmas nesagādājot tas, ka ZZS ietilpst arī Ventspils mēra Aivara Lemberga pārstāvētā “Latvijai un Ventspilij”, Dreiškens atbild: “Tiesībsargājošās iestādes labāk zina, kas notiek šajā lietā. Apvienībā ir pietiekami daudz zinošu politiķu bez Lemberga,” teic D. Dreiškens.

Reizēm par sportistiem politikā sabiedrība lūkojas ar aizdomām, un tam ir arī pamats, piemēram, Saeimā ievēlētais bijušais Latvijas futbola izlases aizsargs ir viens no klusākajiem Saeimas deputātiem.

“Bet ir arī citi piemēri – bijušais svarcēlājs Raimonds Bergmanis, kurš tagad ir aizsardzības ministrs un bijušais motosportists Artis Rasmanis. Nav svarīgi vai deputāts ir sportists, bet gan kāds viņš ir cilvēks,” norāda Dreiškens.

Saistītie raksti

Viņš saka, ka viņam bijusi iespēja sasniegt labus rezultātus sportā. “Tagad vēlos iegūt labu slavu ārpus sporta,” teic Dreiškens. Viņam ir vidējā izglītība, vēlāk viņš esot savulaik iesācis studijas ekonomikā un sporta pedagoģijā.

Soču olimpiādē Dreiškens ieguva Soču olimpiādes sudraba medaļu, braucot Oskara Melbārža četrinieku ekipāžā. Pašlaik tiek izmeklēts Krievijas dopinga skandāls, un ekipāža varētu oficiāli iegūt olimpiādes zelta medaļas.

No ZZS uz 13. Saeimu kandidēs arī svarcēlājs Viktors Ščerbatihs, kurš iepriekš bijis ievēlēts 11.Saeimā.

LA.lv