Kultūra
Literatūra

Bodlēra pirmsnāves vēstule izsolē pārdota trīsreiz dārgāk nekā prognozēts0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Izsolē par 234 000 eiro pārdota pazīstamā franču dzejnieka Šarla Bodlēra vēstule mīļākajai pirms neveiksmīgas pašnāvības, raksta “The Telegraph”.

Bodlēram, kurš tobrīd vēl nebija sarakstījis pazīstamo krājumu “Ļaunuma ziedi”, vēstules tapšanas brīdī, 1845. gada 30. jūnijā, bija 24 gadi.

Būdams parādos un nepārliecināts par savām literāta spējām, viņš rakstīja savai mīļākajai Žannai Divālai, šādus vārdus: “Kad tu saņemsi šo vēstuli, es jau būšu miris.”

“Es nonāvēšu sevi, jo nespēju vairs dzīvot, jo piepūle likties gulēt un piepūle celties man šķiet neizturama. Es nonāvēšu sevi, jo ticu, ka esmu nemirstīgs, un ceru uz to,” viņš rakstīja.

Bodlērs tajā dienā izdarīja pašnāvības mēģinājumu, taču tas neizdevās. Rakstnieks nodzīvoja vēl 22 gadus un nomira 46 gadu vecumā.

Francijas izsoļu nams “Osenat”, kurā vēstule 4. novembrī mainīja īpašniekus, atzina, ka tā ir “visneparastākā privātpersonai piederošā Bodlēra vēstule”. Sākotnēji vēstules cena tika prognozēta starp 60 un 80 tūkstošiem eiro, taču privāts pircējs, kura vārds netiek atklāts, samaksāja par vēstuli 234 000 eiro.

LA.lv