×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2017
Drukāt

Bogdanova pāra advokāte: Mēs nesaprotam, kas notiek (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

No amata pienākumu pildīšanas atstādinātās Finanšu policijas pārvaldes (FPP) amatpersonas Kristīne un Maksims Bogdanovi valsts noslēpumu saturošu informāciju nav izpauduši, aģentūrai LETA apgalvoja Bogdanovu advokāte Alla Juraša.

Aizstāvībai neesot saprotams, kādi nozieguma apstākļi klientiem tiek inkriminēti. To nevar saprast arī no Drošības policijas lēmuma, ar kuru Bogdanovi atzīti par aizdomās turētajiem. DP ieteikusi ar šādiem jautājumiem vērsties prokuratūrā.

Pielaide valsts noslēpumam ir abiem klientiem, taču tikai vienam darbs saistīts ar valsts noslēpumu saturošu informāciju. Juraša gan neprecizēja, kuram no abiem darbs saistīts ar valsts noslēpumu saturošu informāciju.

“Mēs nesaprotam, kas notiek un ar ko tas saistīts, tāpēc grūti atzīt valsts noslēpuma izpaušanu,” uzsvēra advokāte un piebilda, ka viņasprāt nav saprotams, kāpēc piemērots drošības līdzeklis – noteiktas darbības aizliegums. Turklāt DP nav pamatojusi šāda drošības līdzekļa nepieciešamību.

Juraša nekomentēja, vai aizstāvamie ir nopratināti un kratīšanas laikā izņemti kādi priekšmeti.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pēc informācijas saņemšanas no DP abus Bogdanovus vakar, 13.jūnijā, atstādināja no amata pienākumu pildīšanas un šodien izlems, kādos amatos viņus turpmāk nodarbināt.

Bogdanovi atzīti par aizdomās turētajiem kriminālprocesā par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu.

Maksims Bogdanovs ieņēma FPP Finanšu izlūkošanas daļas operatīvās nodaļas vadītāja, bet Kristīne Bogdanova FPP Pirmās izmeklēšanas daļas vadītāja amatus.

DP veica kratīšanu Kristīnes Bogdanovas darba vietā.

Par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kura bijusi brīdināta par valsts noslēpuma neizpaušanu, bet šim nodarījumam nav spiegošanas pazīmju, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Maksims Bogdanovs ir bijušā Organizētās noziedzības un apkarošanas pārvaldes, pašreizējā AS “Ventspils nafta” grupas uzņēmuma “LasRosTrans” drošības direktora Leonīda Bogdanova dēls.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kas tad tur jauns? Ko raksta autors gribēja pateikt? Drošība ir attiecināma uz visiem, ja tik bieži tiek pieminēts rakstos L.Bogdanovs, tad varbūt šī sāls ir viņā ne dēlā!!!!!!

  2. taisaam shovu

  3. uzradit apsudzibu un piemerot drošibas līdzekļus tā ka pat juristam nav saprotams par ko tad galu galā apsūdz

  4. “Bogdanova pāra advokāte: Mēs nesaprotam, kas notiek”

    Nu protams, ka viņi nesaprot, tik ilgi viss bija atļauts un te uzreiz vairs nevar!

Draugiem Facebook Twitter Google+